Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականն ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Վլադիկավկազում: Թիմը Երեւան վերադառնալու է ապրիլի 8-ին:
Գլխավոր մարզիչ Արմեն Մկրտչյանը Վլադիկավկազից ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց, որ Հարավային Օսեթիայի ըմբիշների հետ համատեղ մարզումներն ընթանում են նորմալ հունով.
«Փորձում ենք տղաների մոտ պլանավորված աճ ապահովել: Երեկ ընկերական գոտեմարտեր անցկացրինք: Վատ չէր: Աշխատում ենք թե´ ուժային պատրաստվածության, թե´ տեխնիկայի վրա: Այս փուլում մեզ առավելագույն ծանրաբեռնվածությամբ մարզումներ են հարկավոր, բայց ոչ լավագույն մարզավիճակի հասնել: Ծանրաբեռնվածությունը կթուլացնենք մեկ շաբաթ հետո»,- ասաց Արմեն Նազարյանը:

Армен Мкртчян: Сбор во Владикавказе проходит нормально
Национальная сборная Армении по вольной борьбе проводит учебно-тренировочный сбор во Владикавказе. Команда вернется в Ереван 8 апреля.
Главный тренер Арсен Мкртчян в беседе с пресс-службой НОК РА сообщил, что совместные тренировки с борцами Южной Осетии протекают в нормальном русле.
"Пробуем обеспечить запланированный рост у ребят. Вчера провели товарищеские поединки. Неплохо было. Работаем над силовой подготовкой и техникой. На этом этапе нужны тренировки с максимальной нагрузкой, но, не достигая пика формы. Нагрузки ослабим через неделю",- сказал Армен Мкртчян.