Ծանրամարտի Հայաստանի պատանեկան (մինչեւ 17 տարեկաններ) հավաքականը նախապատրաստվում է Թաիլանդում կայանալիք այդ տարիքային խմբի աշխարհի առաջնությանը:
Ավագ մարզիչ Էդուարդ Կիզողյանը ՀԱՕԿ լրատվականին հայտնեց, որ մարզչական շտաբը ՀԾՖ-ի հետ միասին արդեն որոշել է, թե ովքեր են ընդգրկվել թիմի կազմ:
Նրանք են. 56 կգ՝ Խաչիկ Հարությունյան, 62 կգ՝ Բաբկեն Բագրատյան, 69 կգ՝ Ռաֆիկ Հարությունյան եւ Արմեն Գրիգորյան, 77 կգ՝ Կարեն Մարգարյան եւ Տիգրան Ամիրյան, 94 կգ՝ Արսեն Դադայան եւ Յաշա Մինասյան:
Աշխարհի առաջնությունում խաղարկվելու են նաեւ պատանեկան օլիմպիական խաղերի վարկանիշեր:
«Յուրաքանչյուր երկիր առավելագույնը օլիմպիական երկու ուղեգիր կարող է ստանալ: Դրա համար անհրաժեշտ է թիմային պայքարում տեղ զբաղեցնել լավագույն յոթնյակում: 8-ից 17-րդ տեղերը տալիս են ընդամենը մեկ ուղեգիր: Մենք պայքարելու ենք առավելագույնի համար»,-ասաց Էդուարդ Կիզողյանը:

Юношеская сборная Армении по тяжелой атлетике (до 17 лет) готовится в чемпионату мира этой возрастной группы в Таиланде.
Старший тренер Эдуард Кизогян в беседе с пресс-службой НОК РА сообщил, что тренерский штаб вместе с национальной федерацией уже решили, кто войдет в состав команды.
В Бангкок едут Хачик Арутюнян (56 кг), Бабкен Багратян (62 кг), Рафик Арутюнян и Армен Григорян (69 кг), Карен Маркарян и Тигран Амирян (77 кг), Арсен Дадаян и ЯшаМинасян (94 кг).
На чемпионате мира будут разыгрываться также рейтинги летних юношеских Олимпийских игр.
"Каждая страна может получить максимум две олимпийские путевки. Для этого необходимо в командной борьбе занять место в семерке лучших. Места с 8-го по 17-е принесут всего одну путевку. Мы будем бороться за максимум", - сказал Эдуард Кизогян.