Տոկիո-2020-ի կազմկոմիտեն հայտարարել է, որ 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի տոմսերի երկրորդ վիճակահանությանը մասնակցելու դիմումները կընդունվեն նոյեմբերի 13-26-ը: Դա կլինի տոմսերի վաճառքի վերջին փուլը Ճապոնիայի քաղաքացիների համար:
Տոմսերը կվաճառվեն մատչելի գներով` միջինը 2,500 ճապոնական յեն: Երեխաներ, մեծահասակներ կամ անդամալույծ անդամներ ունեցող ընտանիքների համար տոմսերը կարժենան 2,020 ճապոնական յեն: Նույն գինը կգործի նաև դպրոցական ծրագրի շրջանակում` թիրախավորելով միլիոնավոր աշակերտների ամբողջ Ճապոնիայում:
Երկրորդ վիճակահանության ժամանակ դիմորդները կունենան ընտրության երկու հնարավորություն, որոնցից յուրաքանչյուրում կարող են գնել մինչև 18 տոմս:
Այնուամենայնիվ, երկու վիճակահանությունների արդյունքում մեկ անձը կարող է գնել միայն 2 տոմս Խաղերի բացման և փակման արարողությունների համար, 4 տոմս` մեդալների պարգևատրման արարողությունների համար և 6 տոմս` մյուս իրադարձությունների համար:

Оргкомитет Токио-2020 заявил, что заявки на участие во второй лотереи билетов на 32-е летние Олимпийские игры будут приниматься с 13-го по 26-е ноября. Это станет последним этапом продажи билетов для граждан Японии.
Билеты будут продаваться по доступным ценам, в среднем по 2,500 японских иен. Билеты для семей с детьми, пожилыми или инвалидами будут стоить 2,020 японских иен. Та же цена будет действовать в рамках школьной программы, предназначенной для миллионов учеников по всей Японии.
Во время второй лотереи у претендентов будет две возможности, в каждой из которых можно приобрести до 18-и билетов.
Тем не менее, по результатам двух лотерей один человек может приобрести только 2 билета на церемонии открытия и закрытия Игр, 4 билета на церемонии награждения и 6 билетов на другие мероприятия.