Օրեր անց կմեկնարկի քառամյակի ամենագլխավոր մարզական իրադարձությունը` Օլիմպիական խաղերը:
Ամառային 31-րդ Օլիմպիական խաղերում Հայաստանի դրոշակակիրը կլինի լողորդ` Վահան Մխիթարյանը: Այդ մասին մարզիկների և լրագրողերի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել էր ՀԱՕԿ նախագահ` Գագիկ Ծառուկյանը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցի ժամանակ Մխիթարյանն անկեղծացավ` ասելով, որ այնքան էր շփոթվել և հուզվել, որ մոռացել էր շնորհակալություն հայտնել վստահված առաքելության համար:
«Անկեղծ` շատ զարմացած էի: Այնքան էի շփոթվել, որ շնորհակալություն էլ չհայտնեցի: Սա մեծ պատիվ է ինձ համար: Հավատացեք` բառերով նկարագրել չեմ կարող: Այդ պահին միայն ուզում էի ուրախությունից բարձր գոռալ»,-ասաց Մխիթարյանը:

Ваан Мхитарян. Большая честь быть знаменосцем Армении
На 31-х летних Олимпийских играх знаменосцем Армении станет пловец Ваан Мхитарян. Об этом на встрече с журналистами и спортсменами заявил президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян.
В беседе с пресс-службой НОК Армении Мхитарян разоткровенничался, сказав, что так смутился и разволновался, что забыл поблагодарить за доверенную миссию.
«Если честно, я был очень удивлен. Настолько смутился, что не поблагодарил. Это большая честь для меня. Поверьте, не могу описать словами. Хотелось кричать от радости»,-отметил Мхитарян.