Օրեր անց կմեկնարկի քառամյակի ամենագլխավոր մարզական իրադարձությունը` Օլիմպիական խաղերը:
Ամառային 31-րդ Օլիմպիական խաղերում Հայաստանի դրոշակակիրը կլինի լողորդ` Վահան Մխիթարյանը: Այդ մասին մարզիկների և լրագրողերի հետ հանդիպման ժամանակ հայտարարել էր ՀԱՕԿ նախագահ` Գագիկ Ծառուկյանը:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցի ժամանակ Մխիթարյանն անկեղծացավ` ասելով, որ այնքան էր շփոթվել և հուզվել, որ մոռացել էր շնորհակալություն հայտնել վստահված առաքելության համար:
«Անկեղծ` շատ զարմացած էի: Այնքան էի շփոթվել, որ շնորհակալություն էլ չհայտնեցի: Սա մեծ պատիվ է ինձ համար: Հավատացեք` բառերով նկարագրել չեմ կարող: Այդ պահին միայն ուզում էի ուրախությունից բարձր գոռալ»,-ասաց Մխիթարյանը:

Vahan Mkhitaryan: It's a great honor to be the flag bearer of Armenia
At the 31st Summer Olympic Games Armenia's flag bearer will be swimmer Vahan Mkhitaryan. ANOC President Gagik Tsarukyan announced it at the meeting with athletes and reporters.
In a conversation with the ANOC press service Mkhitaryan confessed that he had been so confused and excited that had forgotten to thank the president for the mission entrusted to him.
''To say sincerely, I was very surprised; I was so confused that I didn’t expressed my gratitude. This is a great honor for me. Believe me, I can't describe it in words. The only thing I want to do at this moment is to shout for joy,'' Mkhitaryan said.