Մեր նախագծի հաջորդ հերոսը ծանրորդ, Եվրոպայի գործող չեմպիոն` Անդրանիկ Կարապետյանն է: Անդրանիկը ծնվել է 1995 թվականին, իսկ ծանրամարտով սկսել է զբաղվել 12 տարեկանից: Նա սովորում է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտում: Կարապետյանը ունի իրեն բնորոշ հանգստություն, որն առավել արտահայտիչ է դառնում մրցաշարերի ժամանակ:
Եվրոպայի չեմպիոնը հայկական օլիմպիական հավաքականի`մեդալ նվաճելու հիմնական հույսերից մեկն է Օլիմպիական խաղերում: Նա հրաշալի գիտակցում է, որ մարզական մեծ հաջողությունների հասնելու համար` բացի տաղանդից, նաև նվիրված աշխատանք է պետք:
-Ոչ, թալիսման չունեմ:
-Կարծում եմ` ոչ մեկին, քանի որ գուցե լարվածություն կառաջացնեն: Կարող է` այնպիսի բան անեն, որ ծանրաձողը գցեմ վրաս:

«Дорога к Рио». Тяжелоатлет Андраник Карапетян
Следующий герой нашего проекта – действующий чемпион Европы, тяжелоатлет Андраник Карапетян. Андраник родился в 1995-м году, а тяжелой атлетикой начал заниматься с 12-и лет. Он учится в Армянском государственном институте физической культуры. Карапетян отличается своеобразным спокойствием, особенно проявляющимся во время турниров.
Чемпион Европы в армянской олимпийской сборной является одной из основных надежд на завоевание медали на Олимпийских играх. Он прекрасно осознает, что для больших спортивных достижений, кроме таланта, необходима преданная работа.
-Думаю никого, поскольку это может вызвать напряжение. Могут сделать так, что я уроню штангу на себя.