Մեր նախագծի հաջորդ հերոսը ծանրորդ, Եվրոպայի գործող չեմպիոն` Անդրանիկ Կարապետյանն է: Անդրանիկը ծնվել է 1995 թվականին, իսկ ծանրամարտով սկսել է զբաղվել 12 տարեկանից: Նա սովորում է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտում: Կարապետյանը ունի իրեն բնորոշ հանգստություն, որն առավել արտահայտիչ է դառնում մրցաշարերի ժամանակ:
Եվրոպայի չեմպիոնը հայկական օլիմպիական հավաքականի`մեդալ նվաճելու հիմնական հույսերից մեկն է Օլիմպիական խաղերում: Նա հրաշալի գիտակցում է, որ մարզական մեծ հաջողությունների հասնելու համար` բացի տաղանդից, նաև նվիրված աշխատանք է պետք:
-Ոչ, թալիսման չունեմ:
-Կարծում եմ` ոչ մեկին, քանի որ գուցե լարվածություն կառաջացնեն: Կարող է` այնպիսի բան անեն, որ ծանրաձողը գցեմ վրաս:

The next hero of our project is weightlifter, European reigning champion Andranik Karapetyan. Andranik was born in 1995. He started weightlifting at the age of 12. He studies at the Armenian State Institute of Physical Culture. Karapetyan has a calmness characteristic of him which becomes more expressive during tournaments.
The European champion is one of the main hopes of the Armenian Olympic team to conquer a medal at the Olympic Games. He is perfectly conscious that for achieving great sporting success besides being talented one needs to work devotedly.