Բասկետբոլի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականն առաջին անգամ մասնակցելով բասկետբոլի Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությանը` դարձավ մրցաշարի չեմպիոն:
Հանդիպման առաջին քառորդից Հայաստանը սկսեց տիրել նախաձեռնությանը և անմիջապես մեծացրեց միավորների առավելությունը (առաջին քառորդ` 25:12): Երկրորդ քառորդը Տիգրան Գյոկչյանի սաներն ավարտեցին 43:33 հաշվով: Հաջորդող երրորդ և չորրորդ մրցափուլերում Հայաստանի հավաքականը պահպանեց առավելությունը և հավաքականի նորեկի` Դանսթոնի, մյուս բասկետբոլիստների կառուցողական խաղի շնորհիվ հաղթեց 79:71 հաշվով:
Ինչպես նախորդ խաղում, այնպես էլ այս հանդիպման ժամանակ հանդիպման ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստը Անդրե Սպայտ Մկրտչյանն է` 27 միավոր:
Հայաստանի հավաքականը դուրս գալով այս մրցաշարի եզրափակիչ իրավունք ստացավ հաջորդ մրցաշրջանում մասնակցելու Եվրոպայի առաջնության եզրափակիչ փուլի ընտրականի փուլին:

Сборная Армении по баскетболу – чемпион малых стран Европы
Мужская сборная Армении по баскетболу, впервые приняв участие в чемпионате малых стран Европы, стала чемпионом турнира.
С первой четверти встречи Армения владела преимуществом и лидировала в счете (25:12). Вторую четверть подопечные Тиграна Гекчяна завершили со счетом 43:33. В следующих, третьей и четвертой, четвертях сборная Армении сохранила преимущество и, благодаря конструктивной игре Данстона и других баскетболистов команды, одержала победу со счетом 79:71.
Как и в прошлой игре, самым результативным баскетболистом встречи стал Андре Спайт Мкртчян, заработавший 27 очков.
Сборная Армении, выйдя в финал этого турнира, получила право в следующем сезоне участвовать в отборочном туре финального этапа чемпионата Европы.