«Ճանապարհ դեպի Ռիո». Հրաձիգ Հրաչիկ Բաբայան
Մեր նախագծի հերթական հերոսը Օլիմպիական խաղերում մեր միակ հրաձիգ Հրաչ Բաբայանն է: Հրաչը ծնունդով Երևանից է և ապրում է մայրաքաղաքում: Ծնվել է 1996 թվականին և այժմ էլ սովորում է Ֆիզիկական կուլտուրայի հայկական պետական ինստիտուտում: Նա պատանեկան Օլիմպիական խաղերի և աշխարհի երիտասարդների առաջնության արծաթե մեդալակիր է: Բաքվում կայացած առաջին Եվրոպական խաղերի ժամանակ Հրաչը սահմանեց Եվրոպայի երիտասարդների ռեկորդ:
Մեր հանդիպման ժամանակ, ինչպես և ցանկացած այլ մրցաշարի ընթացքում, Հրաչը շատ հավասարակշռված, զուսպ և համեստ էր, բայց առանձնանում էր դիպուկ և սուր հումորի զգացումով: Նկարահանումների ընթացքում, երբ Հրաչը պատմում իր մասին մեծ ոգևորությամբ և հպարտությամբ էր խոսում փոքր եղբոր մասին: Բաբայանը վստահ է, որ Հայկը (խմբ. Հրաչի փոքր եղբոր անունն է) ավելի մեծ հաջողությունների է հասնելու, քան ինքն հասել է մինչ օրս: Մեր անկեղծ զրույցի ընթացքում հիացրեց նաև Հրաչի անմիջականությունը: Երբ հարցրեցինք, թե ինչը կարող է Հրաչին հունից հանել՝  նա բարի ժպիտով ասաց. «Օրինակ՝ հագիս այս սպիտակ վերնաշապիկը»: Բաբայանը հայկական հրաձգության ամենահեռանկարային մարզիկներից մեկն է:
-Թալիսման չէի ասի, սակայն մեր ֆեդերացիայի նախագահի տված խաչը միշտ հետս է: Այն նվեր եմ ստացել իմ առաջին լուրջ հաղթանակից հետո:
-Եթե ճիշտն ասեմ, ապա մեր մարզաձևում հանդիսատեսը մի քիչ այլ ազդեցություն ունի: Որքան քիչ են, այդքան ավելի լավ: Թող գան ինձ հետ, շատ հաճելի է, բայց չնայեն մրցելույթներս, քանի որ աղմուկը խանգարում է:

Очередной герой нашего проекта - наш единственный стрелок на Олимпийских играх Грач Бабаян. Грач родился в 1996-м году в Ереване и сейчас учится в Армянском государственном институте физической культуры. Является серебряным медалистом юношеских Олимпийских игр и молодежного чемпионата мира. На первых Еверопейских играх в Баку Грач установил рекорд Европы среди молодежи.
Во время нашей встречи, также как и на турнирах, Грач вел себя очень уравновешенно, сдержанно и скромно, но выделялся метким остроумием. Во время нашей беседы Грач с большим воодушевлением и гордостью говорил о своем младшем брате. Бабаян уверен, что Айк (ред. имя младшего брата) достигнет еще больших успехов, чем сам Грач на сегодняшний день. Восхитила также непосредственность Грача. На наш вопрос, что может его вывести из себя, Грач с доброй улыбкой ответил: «Например, белая сорочка, которая сейчас на мне». Бабаян - один из самых перспективных спортсменов в армянской стрельбе.
-Не назову талисманом, но крест, подаренный мне президентом нашей федерации после первой серьезной победы, всегда со мной.
-Если честно, в нашем виде спорта зритель имеет немного другое влияние. Чем их меньше, тем лучше. Пусть приедут со мной, но не смотрят мои выступления, поскольку шум мешает.