Երևանում կտոնվի «Օլիմպիական օրը»
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի հովանու ներքո հունիսի 26-ին կտոնի «Օլիմպիական օրը»:
Ավանդույթի համաձայն՝ այս անգամ ևս ՀԱՕԿ-ը տոնում է «Օլիմպիական օրը»: Այս տարի ազգային ֆեդերացիաների ներկայացուցիչները հանդես կգան ցուցադրական ելույթներով, կլինեն նաև մարզամշակույթային այլ միջոցառումներ:
«Օլիմպիական օրն» այս տարի կտոնվի հունիսի 26-ին, 18:00-ից սկսած Հյուսիսային պողոտայում:
Առաջին անգամ «Օլիմպիական օրը» տոնվել է 1948 թվականի հունիսի 23-ին: Այդ ժամանակ ՄՕԿ-ի նախագահը Զիգֆրիդ Էդշտորմն էր, ով կոչ արեց երիտասարդներին համախմբվել օլիմպիական գաղափարների շուրջ: Այդ տարի օլիմպիական օրը տոնվեց Ուրուգվայում, Պորտուգալիայում, Հունաստանում, Կանադայում, Շվեյցարիայում, Մեծ Բրիտանիայում, Վենեսուելայում և Բելգիայում:
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեն հրավիրում է բոլոր ցանկացողներին` մասնակիցը լինելու օլիմպիական տոնին՝ «Օլիմպիական օրվան» և հորդորում է Հայաստանի այլ մարզերում ևս անկացնել նմանատիպ միջոցառումներ:

Национальный олимпийский комитет Армении под эгидой Международного олимпийского комитета 26-го июня отпразднует «Олимпийский день».
Согласно традиции, НОК Армении вновь празднует «Олимпийский день». В этом году представители национальных федераций выступят с показательными выступлениями, пройдут также другие спортивно-культурные мероприятия.
«Олимпийский день» в этом году пройдет 26-го июня, начиная с 18:00 на Северном проспекте.
Впервые «Олимпийский день» праздновался 23-го июня 1948-го года. В то время президентом МОК был Зигфрид Эдстрем, который призвал молодежь сплотиться вокруг олимпийских идей. В тот год олимпийский день был отпразднован в Уругвае, Португалии, Греции, Канаде, Швейцарии, Великобритании, Венесуэле и Бельгии.
Национальный олимпийский комитет Армении приглашает всех желающих принять участие в олимпийском празднике «Олимпийский день».