Պատրաստ են Օլիմպիական խաղերի մեդալները
Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի հատուկ համաժողովի ընթացքում ներկայացվել են 31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի մեդալները:
Ռիո դե Ժանեյրոյում կայացած հատուկ համաժողովին մասնակցել է նաև ՄՕԿ նախագահ Թոմաս Բախը: Մեդալների պաշտոնական ցուցադրությունից բացի ներկայացվել է նաև Օլիմպիական խաղերի մեդալակիրների համար նախատեսված պատվո պատվանդանները: Մեդալի մի կողմին պատկերված է հունական հաղթանակի աստվածուհին՝ Նիկան, իսկ հակառակ կողմին՝ Ռիո-2016-ի տարբերանշանը, իսկ եզրերին գրված է տվյալ մարզաձևի անունը:
Խաղերի բացման պաշտոնական արարողությունը կկայանա օգոստոսի 5-ին Ռիոյի լեգենդար «Մարականա» մարզադաշտում: Օգոստոսի 5-ից 21-ը`17 օրերի ընթացքում աշխարհի 206 երկներից մոտ 10,500 մարզիկներ կմրցեն 306 մեդալների հավաքածուների համար: Օլիմպիական խաղերը կանցկացվեն Ռիոյի 4 շրջաններում` Կոպակաբանայում, Մարականայում, Դեոդորոյում և Բարայում գտնվող 33 մարզական կառույցներում:

На специальном конгрессе Международного олимпийского комитета были представлены медали 31-х летних Олимпийских игр.
В специальном конгрессе, который состоялся в Рио-де-Жанейро, принимал участие также президент МОК Томас Бах. Кроме официального показа медалей, были представлены также пьедесталы почета, предусмотренные для медалистов Олимпийских игр. На одной стороне медали изображена греческая богиня победы Ника, на другой – эмблема Рио-2016, а на ребре написано название соответствующего вида спорта.
Официальная церемония открытия Игр состоится 5-го августа на легендарном стадионе Рио «Маракана». В течении 17-и дней, с 5-го по 21-е августа, около 10.500 спортсменов из 206-и стран поборются за коллекции из 306 медалей. Олимпийские игры будут проведены в 33-х спортивных сооружениях 4-х областей Рио: Копакабана, Маракана, Деодоро и Барра.