Ռիո դե ժանեյրոյի 31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի մեկնարկից ճիշտ 60 օր առաջ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը սկսում է «Ճանապարհ դեպի Ռիո» նախագիծը, որտեղ կներկայացնենք Օլիմպիական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներին և ձեր ուշադրությանը կներկայացնենք մեր օլիմպիականների լուսանկարները, որոնք արվել են լուսանկարիչ Հակոբ Բերբերյանի կողմից՝ հատուկ «Ճանապարհ դեպի Ռիո» նախագծի համար:
Նախագիծը սկսում ենք բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ, Օլիմպիական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող կրտսեր բռնցքամարտիկ Արթուր Հովհաննիսյանից: Նա առաջինն էր, ով Թուրքիայի Սամսուն քաղաքում կայացած վարկանիշային մրցաշարում դուրս եկավ 49 կգ քաշայինների եզրափակիչ՝ միևնույն ժամանակ ապահովելով իր ուղեգիրը: 20-ամյա Արթուրը ծնունդով գյումրեցի է, համեստ է և զուսպ: Երբ զանգահարեցինք և տեղեկացրինք Արթուրին նախագծի մասին և խնդրեցինք գալ, վերջինս առանց վարանելու Գյումրուց եկավ Երևան՝ պայմանավորված ժամից 40 րոպե շուտ: Երբ հարցրինք՝ ինչո՞ւ է այսքան շուտ եկել, ասաց, որ չէր ցանկանում ուշանալ: Ձեզ ենք ներկայացնում ճշտապահ Հովհաննիսյանի լուսանկարներն ու ճեպազրույցը:

Ровно за 60 дней до начала 31-х летних Олимпийских игр в Рио-де-Жанейро официальный сайт Национального олипийского комитета Армении начинает проект «Дорога к Рио», где мы представим вашему вниманию спортсменов, представляющих Армению на Олимпийских играх, и фото наших олимпийцев, сделанные фотографом Акопом Берберяном специально для этого проекта.
Проект начинаем с члена сборной Армении по боксу, представляющему Армению на Олимпийских играх, молодого боксера Артура Оганесяна. Он первым вышел в финал весовой категории 49 кг в рейтинговом турнире, состоявшемся в турецком городе Самсун, одновременно обеспечив себе олимпийскую путевку. 20-летний Артур родился в Гюмри, он скромен и сдержан. Когда мы позвонили Артуру, сообщили о проекте и попросили прийти, он без колебаний приехал из Гюмри в Ереван на 40 минут раньше, чем договаривались. На наш вопрос - почему, ответил, что не хотел опоздать. Представляем вам фото и блиц-интервью пунктуального Артура.