Ռիո դե ժանեյրոյի 31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի մեկնարկից ճիշտ 60 օր առաջ Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի պաշտոնական կայքը սկսում է «Ճանապարհ դեպի Ռիո» նախագիծը, որտեղ կներկայացնենք Օլիմպիական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներին և ձեր ուշադրությանը կներկայացնենք մեր օլիմպիականների լուսանկարները, որոնք արվել են լուսանկարիչ Հակոբ Բերբերյանի կողմից՝ հատուկ «Ճանապարհ դեպի Ռիո» նախագծի համար:
Նախագիծը սկսում ենք բռնցքամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ, Օլիմպիական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող կրտսեր բռնցքամարտիկ Արթուր Հովհաննիսյանից: Նա առաջինն էր, ով Թուրքիայի Սամսուն քաղաքում կայացած վարկանիշային մրցաշարում դուրս եկավ 49 կգ քաշայինների եզրափակիչ՝ միևնույն ժամանակ ապահովելով իր ուղեգիրը: 20-ամյա Արթուրը ծնունդով գյումրեցի է, համեստ է և զուսպ: Երբ զանգահարեցինք և տեղեկացրինք Արթուրին նախագծի մասին և խնդրեցինք գալ, վերջինս առանց վարանելու Գյումրուց եկավ Երևան՝ պայմանավորված ժամից 40 րոպե շուտ: Երբ հարցրինք՝ ինչո՞ւ է այսքան շուտ եկել, ասաց, որ չէր ցանկանում ուշանալ: Ձեզ ենք ներկայացնում ճշտապահ Հովհաննիսյանի լուսանկարներն ու ճեպազրույցը:

12:30 - 06 Jun, 2016
The official website of the National Olympic Committee of Armenia begins a project, “Road to Rio”, just 60 days before the start of the 31st Rio Summer Olympic Games where it will represent the athletes representing Armenia at the Olympics and their photos made by photographer Hakob Berberyan specially for the “Road to Rio” project.
We start the project from the member of the Armenian Boxing Team, Armenia’s representative at the Olympics, Boxer Artur Hovhannisyan. He was the first Armenian boxer who qualified for the finals of the Qualifying Tournament in Samsun, Turkey at 49kg thus gaining an Olympic qualification. 20-year-old Artur is from Gyumri and is very modest and reserved. When we called him and informed about the project he, without a second thought, hurried to Yerevan from Gyumri coming 40 minutes ahead of time. When we asked why he had came so early he said he didn’t want to be late. Here are punctual Artur Hovhannisyan’s photos and briefing.