Երևանի «Գրանդ Սպորտ» մարզաառողջարարական համալիրում ավարտվեց լողի մեծահասակների Հայաստանի առաջնությունը:
Մրցումային երրորդ օրը դելֆին լողաձևի 50 մետրում գրանցվել է Հայաստանի ևս մեկ ռեկորդ, որի հեղինակը Մոնիկա Վասիլյանն է: Նա տարածությունը հաղթահարել 0.30,71 վայրկյանում: 1977 թվականից ռեկորդը պատկանում էր Արմենուհի Մկրտչյանիին:
Մրցումային երրորդ օրը Հայաստանի չեմպիոններ դարձան՝ Մոնիկա Վասիլյանը, Վահան Մխիթարյանը (50 մետր դելֆին, 100 մետր ազատ ոճ), Էլեն Եսայանը, Վանիկ Բարսեղյանը (200 մետր բրաս), Անի Պողոսյանը, Արամ Նալթակյանը (200 մետր թիկնալող), Ջուլիետա Գեւորգյանը (800 մետր ազատ ոճ) և Արտաշես Ադամյանը (1500 մետր ազատ ոճ):
Լողի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Միսակ Գաբրիելյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ շատ գոհ է ավարտված առաջնությունից:
«Հայաստանի առաջնության արդյունքներից շատ գոհ եմ: Սահմանվեցին 2 մեծահասակների և 2 պատանեկան ռեկորդներ, սպորտի վարպետի նորմա լրացրեցին երկու լողորդներ: Նշեմ, որ մեր ֆեդերացիայի և «Գրանդ Սպորտ»-ի միջև կար համաձայնություն, ըստ որի 10 լողորդներ Հայաստանի առաջնությունից առաջ մարզվել են այստեղ` 50 մետրանոց լողավազանում և կշարունակեն մարզումները միչև Օլիմպիական խաղեր»,- նշեց Գաբրիելյանը:

В ереванском спортивно-оздоровительном комплексе «Гранд спорт» завершился чемпионат Армении по плаванию среди взрослых.
На третий день соревнований в плавании на 50 метров дельфином был установлен еще один рекорд Армении, автором которого стала Моника Василян. Она преодолела дистанцию за 0.30,71 секунд. С 1977-го года рекорд принадлежал Арменуи Мкртчян.
На третий день соревнований чемпионами Армении стали: Моника Василян, Ваан Мхитарян (50 м дельфином, 100 м вольным стилем), Элен Есаян, Ваник Барсегян (200 м брассом), Ани Погосян, Арам Налтакян (200 м на спине), Джульета Геворгян (800 м вольным стилем) и Арташес Адамян (1500 м вольным стилем).
Главный тренер сборной Армении по плаванию Мисак Габриелян в беседе с пресс-службой НОК Армении отметил, что очень доволен результатами чемпионата.
«Я очень доволен результатами чемпионата Армении. Были установлены 2 взрослых и 2 юношеских рекорда, а два пловца выполнили норму мастера спорта. Отмечу, что между нашей федерацией и комплексом «Гранд спорт» было заключено соглашение, согласно которому 10 пловцов тренировались здесь перед чемпионатом Армении в 50-и метровом бассейне и продолжат тренировки до Олимпийских игр»,-отметил Габриелян.