Ավարտվեց Հայաստանի ջրացատկի առաջնությունը
Երևանի Դավիթ Համբարձումյանի անվան ջրացատկի օլիմպիական հերթափոխի մասնագիտացված մանկապատանեկան մարզադպրոցում ավարտվեց ջրացատկի Հայաստանի առաջնությունը:
Աշտարակացատկերի Հայաստանի չեմպիոն է դարձել Վլադիմիր Հարությունյանը: 2-րդ և 3-րդ տեղերը զբաղեցրել են համապատասխանաբար Ազատ Հարությունյանը և Գևորգ Ներսիսյանը:
Ինչպես ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց ջրացատկի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիրյանը, առաջնության ընթացքում ստացած վնասվածքի պատճառով՝ Լև Սարգսյանը ստիպված է եղել կիսատ թողնել մրցումները:
«Լևը վնասվածքի պատճառով հանվեց մրցումներից: Վաղը նա բուժզննում կանցնի և պարզ կլինի վնասվածքի լրջությունը: Մենք Եվրոպայի առաջնությանն ենք նախապատրաստվում և նրա վնասվածքի լրջությունից է կախված՝ կմեկնենք թե ոչ: Տղաների ընդհանուր մասնակցությունը դրական եմ գնահատում: Ազատ Հարությունյանը շատ լավ հանդես եկավ: Գիտեք, մի հետաքրքիր բան կա. Լևն ու Վլադիմիրը հաղթողի կոչման համար միշտ մրցակցում են, իսկ Ազատը դուրս է այդ «լարվածությունից» և ցույց տվեց իր լավագույն թռիչքները»,- շեշտեց Չանդիրյանը:

Armenian Diving Championship came to an end
The Armenian Diving Championship came to an end at the Junior Specialized Diving School of Olympic Reserve after David Hambardzumyan.
Vladimir Harutyunyan became Armenia’s champion at springboard. Azat Harutyunyan and Gevorg Nersisyan came second and third, respectively.
As the head coach of the Armenian diving team, Hrachya Chandiryan, said to the ANOC press service, Lev Sargsyan had to leave the competition due to injury.
“Lev has been withdrawn from the competition due to injury. Tomorrow he will be examined and it will become clear how serious the injury is. We are preparing for the European Championship at present and our participation in it depends on the seriousness of the injury. I assess positively the guys’ performance at the Armenian Championship. Azat Harutyunyan performed very well. You know, it is very interesting that Lev and Vladimir always compete against each other for a champion title but Azat gets rid of “tension” like this time when he showed his best jumps”, Chandiryan noted.