Երևանի խուլերի մշակույթի եվ սպորտի հանրապետական պալատի դահլիճում ավարտվեց ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական առաջնությունը:
Մրցումային երկրորդ օրը Հայաստանի չեմպիոնի տիտղոսները նվաճեցին 55 կգ Մխիթար Գրիգորյանը, 66 կգ Աշոտ Վելիցյանը, 84 կգ Սարգիս Հովսեփյանը և 120 կգ Հովհաննես Մաղաքյանը:
«Հայաստանի այս առաջնությունում չեղան մեծ անակնկալներ: Ումից որ ակնկալում էինք, որ կդառնան չեմպիոն, իրենք էլ նվաճեցին այդ կոչումը, թեպետ կային քաշային կարգեր, որտեղ 4-5 մարզիկներ հավասարապես ուժեղ էին: Պլանավորում ենք մասնակցելու երկու միջազգային մրցաշարի»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականի գլխավոր մարզիչ Ավետիկ Վարդանյանը:
Նախօրեին չեմպիոններ էին դարձել՝ 50 կգ Հայկ Բադալյանը, 60 կգ Գևորգ Թադևոսյանը, 74 կգ Տիգրան Մնացականյանը և 96 կգ քաշային կարգում երկրի չեմպիոն դարձավ Ռազմիկ Պողոսյանը:
Մինչև Եվրոպայի առաջնությունը, որն այս տարի կկայանա Ռումինիայում, հավաքական թիմը կունենա երեք ուսումնամարզական հավաք:

Известны все победители молодежного чемпионата Армении по вольной борьбе
В спортзале Республиканского дворца культуры и спорта глухих в Ереване завершился молодежный чемпионат Армении по вольной борьбе.
Во второй день соревнований звание чемпиона Армении завоевали: Мхитар Григорян (55 кг), Ашот Велицян (66 кг), Саркис Овсепян (84 кг) и Оганес Магакян (120 кг).
«На этом чемпионате Армении были сюрпризы. Те, от кого мы ожидали, завоевали звание чемпиона, однако были весовые категории, в которых равные силы имели по 4-5 спортсменов. Планируем принять участие в двух международных турнирах»,-отметил главный тренер молодежной сборной Армении по вольной борьбе Аветик Варданян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
Накануне чемпионами Армении стали: Айк Бадалян (50 кг), Геворг Тадевосян (60 кг), Тигран Мнацаканян (74 кг) и Размик Погосян (96 кг).
До чемпионата Европы, который в этом году состоится в Украине, сборная проведет 3 учебно-тренировочных сбора.