Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամ, նժույգթափեր Հայաստանի չեմպիոն Հարություն Մերդինյանն աշխարհի գավաթի խաղարկությանը կներկայանա արդեն բարդեցված վարժությունով:
«Հայաստանի առաջնությունում հանդես եկա արդեն բարդեցրած վարժությունով: Գլազգոյում կայացած աշխարհի առաջնությունից հետո արդեն երեք տասնորդական բարդացրել եմ: Նույն բարդությամբ հանդես կգամ նաև աշխարհի գավաթի խաղարկության ժամանակ: Վարժությունը բարդացնելու էլի տեղ ունեմ, սակայն իմ խնդիրը՝ վարժությունն ավելի հանգիստ անելու մեջ է: Աշխարհի գավաթում և Եվրոպայի առաջնությունից հետո կհասկանանք, թե ինչ գնահատականներ կստանամ: Այնուհետ ավելի կհստականա թե Օլիմպիական խաղերին, որ վարժությունը կանեմ»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Մերդինյանը:
Մարմնամարզության Հայաստանի առաջնության նժույգթափեր վարժությունում բացարձակ արդյունքով առաջին տեղում Հարություն Մերդինյանն է (15,8 միավոր): Նրան հաջորդում են Արթուր Դավթյանը (14,7 միավոր) և Վիգեն Խաչատրյանը (13,833 միավոր):

Член сборной Армении по спортивной гимнастике, чемпион Армении в упражнении на коне Арутюн Мердинян выступит на розыгрыше Кубка мира с усложненным упражнением.
«Я выступил на чемпионате Армении уже с усложненным упражнением. После чемпионата мира в Глазго я усложнил его уже на три десятых. С тем же усложнением выступлю также на розыгрыше Кубка. Могу еще больше усложнить, но моя проблема в более спокойном исполнении упражнения. На Кубке мира и после чемпионата Европы мы поймем, какие оценки я получу. После этого станет ясно, с каким упражнением я выступлю на Олимпийских играх»,-отметил Мердинян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
На чемпионате Армении в упражнении на коне на первом месте с абсолютным результатом – Арутюн Мердинян (15,8 очка). За ним следуют – Артур Давтян (14,7 очка) и Виген Хачатрян (13,833 очка).