Վլադիմիր Հարությունյանի գրանցած արդյունքով կարելի է օլիմպիական ուղեգիր ակնկալել. Հրաչյա Չանդրյան
Ջրացատկի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդրյանը գոհ է Գերմանիայում կայացած Գրան պրիում հայ մարզիկների ցուցադրած արդյունքներից:
«Լև Սարգսյանը իր հնարավորություններից ցածր ելույթ ունեցավ, սակայն ես նրանից դժգոհ չեմ: Ինչ վերաբերում է Վլադիմիր Հարությունյանին, ով ուժեղագույնների պայքարում զբաղեցրեց 5-րդ տեղը, նա անձնական ռեկորդներ սահմանեց: Լինելով երիտասարդ` մեծահասակների մրցաշարում այսպիսի արդյունք գրանցելն օլիմպիական վարկանիշ ձեռք բերելու հույս է ներշչնում: Ըստ իմ հաշվարկների` հավաքած միավորներով դա հնարավոր է»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց Չանդրյանը:
Հունվարի 29-31-ը Գերմանիայում կայացած Գրան պրիի աշտարակացատկերի կիսաեզրափակչում Լև Սարգսյանը վաստակելով 393.90 միավոր՝ չի շարունակել պայքարը: Հայաստանի մյուս ներկայացուցիչ Վլադիմիր Հարությունյանը` հավաքելով 432.45 միավոր անցել է եզրափակիչ, որտեղ 445.25 միավորով վեց մասնակիցների մեջ զբաղեցրել է հինգերորդ տեղը: Հայ ջրացատկորդները մասնակցել են նաև սինքրոն ցատկին (10 մետր), որտեղ 358.20 միավորով 4 զույգերի մեջ զբաղեցրել են վերջին տեղը:

Грачья Чандрян. С результатом, показанным Владимиром Арутюняном, можно ожидать олимпийской путевки
Главный тренер сборной Армении по прыжкам в воду Грачья Чандрян доволен результатами, показанными армянскими спортсменами на Гран-при Германии.
«Лев Саркисян выступил хуже своих возможностей, но я все равно доволен им. Что касается Владимира Арутюняна, который занял 5-е место среди сильнейших, он установил личный рекорд. Будучи молодым, Арутюнян показал такой результат во взрослом чемпионате, который вселяет надежду на приобретение олимпийского рейтинга. По моим расчетам, с набранными очками - это возможно»,-отметил Грачья Чандрян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
В полуфинале прыжков с вышки Гран-при, состоявшемся в Германии с 29-го по 31-е января, Лев Саркисян заработал 393.90 очков и выбыл из борьбы. Другой представитель Армении Владимир Арутюнян набрал 432.45 очков и прошел в финал, где занял 5-е место среди 6-и участников с 445.25 очками. Армянские прыгуны в воду участвовали также в синхронных прыжках (10 метров), где заняли последнее место среди 4-х пар, набрав 358.20 очков.