Գեղասահորդ Անաստասիա Գալուստյանը Եվրոպայի առաջնության կարճ ծրագրից հետո 16-րդ տեղում է
Մրցումային առաջին օրը կանանց կարճ ծրագրում Հայաստանի ներակայացուցիչ Անաստասիա Գալուստյանը հավաքելով 48,93 միավոր՝ զբաղեցրեց 16-րդ հորիզոնականը: Կարճ ծրագրում առավելագույն միավոր հավաքեց Ռուսաստանի ներկայացուցիչ Եվգենիա Մեդվեդևան (Բաբասյան) (72,55 միավոր):
Կանանց մրցաշարին մասնակցում են 36 գեղասահորդ:
Գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում Հայաստանը ներակայացնում են գեղասահորդներ Սլավիկ Հայրապետյանը, Անաստասիա Գալուստյանը և Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը:
Անաստասիա Գալուստյանն ունի աշխարհի առաջնության վարկանիշ, իսկ Սլավիկ Հայրապետյանն աշխարհի առաջնության մասնակցության վարկանիշ ձեռք բերելու համար կպայքարի Եվրոպայի առաջնությունում: Թինա Կարապետյան և Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը կարճ ծրագրում վարկանիշ ձեռք բերելու դեպքում նույնպես հնարավորություն կունենա Հայաստանը ներկայացնելու աշխարհի առաջնությունում, որը կկայանա ԱՄՆ-ի Բոստոն քաղաքում:

В столице Словакии Братиславе стартовал чемпионат Европы по фигурному катанию среди взрослых.
В первый день соревнований представляющая Армению Анастасия Галустян заняла 16-ю строчку, набрав 48,93 очка в короткой программе в женском одиночном разряде. В короткой программе наибольшее количество очков набрала представительница России Евгения Медведева (Бабасян) (72,55 очков).
В женском турнире принимают участие 36 фигуристок.
Армению на чемпионате Европы по фигурному катанию представляют фигуристы Славик Айрапетян, Анастасия Галустян и танцевальная пара Тина Карапетян-Симон Пру-Сенекал.
Анастасия Галустян имеет рейтинг чемпионата мира, а Славик Айрапетян для приобретения рейтинга чемпионата мира поборется на чемпионате Европы. Танцевальная пара Тина Карапетян и Симон Пру-Сенекал, в случае приобретения рейтинга в короткой программе, также получат возможность представлять Армению на чемпионате мира, который состоится в американском городе Бостоне.