Ինձ համար մեծ պատիվ է երկրորդ անգամ անընդմեջ Հայաստանի լավագույն մարզիկ դառնալը. Արթուր Ալեքսանյան
Հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի անդամ, Օլիմպիական խաղերի բրոնզե մեդալակիր, աշխարհի կրկնակի և Եվրոպայի եռակի չեմպիոն, 2015 թվականի Հայաստանի լավագույն մարզիկ Արթուր Ալեքսանյանը մեծ հաջողություն է համարում երկրորդ անգամ անընդմեջ Հայաստանի լավագույն մարզիկ դառնալը:
«Ինձ համար մեծ պատիվ և հպարտություն է երկրորդ անգամ անընդմեջ դառնալ Հայաստանի լավագույն մարզիկ: Հայաստանը մարզական երկիր է և հարուստ սպորտային պատմություն ունի, իսկ լինել մեր երկրի լավագույն մարզիկը, դա մեծ հաջողություն է: Իմ հիմնական նպատակը՝ Օլիմպիական խաղերի չեմպիոն դառնալն է»,-ՀԱՕԿ լրատվության բաժնի հետ զրույցում ասաց ըմբիշը:
Մարզական լրագրողների հանրապետական ֆեդերացիայի հարցման արդյունքներով որոշվեցին 2015 թվականի մրցաշրջանի 10 լավագույն մարզիկները: Հարցմանը մասնակցել են մարզական թեմաներով գրող 34 լրագրող: Նրանք Հայաստանի թիվ մեկ մարզիկ են ճանաչել աշխարհի չեմպիոն, հունահռոմեական ոճի ըմբիշ Արթուր Ալեքսանյանին:

Armenia’s Greco-Roman team member, Olympic Games bronze medalist, two-time World and tree-time European champion, the 2015 Armenian best athlete Artur Aleksanyan considers a great success to be named the best athlete for the second time in a row.
“I am very honored and proud to be the best athlete of Armenia for the second time in a row. Armenia is a sports country and has a rich sports history and being the top athlete of our country is a great success. My main goal is to become an Olympic champion” said the wrestler in a conversation with ANOC press office.
The 2015 top 10 athletes were determined according to the survey of the Sports Journalists Federation.34 sports journalists took part in the survey and recognized the number one athlete of Armenia World champion, Greco-Roman wrestler Artur Aleksanyan.