Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականը դեկտեմբերի 11-25-ը ուսումնամարզական հավաք է անցկացնում Ծաղկաձորում։
Հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Էդուարդ Սահակյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում խոսեց հավաքի մասին և ամփոփեց տարին․
«Հավաքը լավ ենք սկսել և շարունակում ենք ռիթմը պահելով։ Հիմնական նպատակը ըմբիշների ֆիզիկական պատրաստվածությունը բարձրացնելն է, բայց գորգային աշխատանք էլ ենք կատարում։ Նաև դահուկներով մարզումներ են ընդգրկված մարզումային ծրագրում։ Փետրվարին կայանալիք Եվրոպայի առաջնությունից առաջ ֆրանսիական Նիս քաղաքում կմասնակցենք մրցաշարի և հավաք կանցկացնենք Օլիմպավանում: Ինչ վերաբերում է հավաքականի ելույթներին, ես գոհ եմ, ուղղակի ափսոսում եմ, որ կային մարզիկներ, ովքեր ի զորու էին անել ավելին, բայց չարեցին»,- նշեց մարզիչը:

С 11-го по 25-е декабря сборная Армении по греко-римской борьбе проводит учебно-тренировочный сбор в Цахкадзоре.
Исполняющий обязанности главного тренера сборной Эдуард Саакян в беседе с НОК Армении рассказал о сборе и подвел итоги года.
«Мы хорошо начали сбор и продолжаем в том же ритме. Основная цель - повысить физическую готовность борцов, но мы также работаем на ковре. В программу тренировок включены тренировки на лыжах. Перед чемпионатом Европы, который состоится в феврале, мы примем участие в турнире во французском городе Ницца и проведем сбор в Олимпаване. Что касается выступлений сборной, то я доволен, только сожалею, что были спортсмены, которые могли сделать больше, но не сделали», - отметил тренер.