Եվրո-2020-ի մրցավայրերը հայ բասկետբոլիստների համար
Գերմանիայի Քյոլն քաղաքում գումարված ՖԻԲԱ-ի Եվրոպայի խորհրդի 2019-2023 թվականների պաշտոնավարման ժամկետի երրորդ նիստում հաստատվել են 2020թ․ Եվրոպայի առաջնությունների անցկացման մրցավայրերը։
Փոքր երկրների Եվրոպայի առաջնությունը, որին կմասնակցի Հայաստանի ազգային հավաքականը, կանցկացվի հունիսի 30-ից հուլիսի 5-ը Իռլանդիայի Լիմերիկ քաղաքում։
Կանանց Հայաստանի մինչև 18 տարեկանների հավաքականը կմեկնի Անդորրա, որտեղ հուլիսի 28-ից օգոստոսի 2-ը տեղի կունենա Եվրոպայի Մ-18 C դիվիզիոնի առաջնությունը։
Հայաստանի Մ-16 հավաքականը հուլիսի 12-19-ը Կոսովոյի Պրիշտինա քաղաքում կմասնակցի  Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությունը, իսկ կանանց Հայաստանի Մ-16 թիմը  հուլիսի 14-19-ը Ջիբրալթարում հանդես կգա Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությանում։

The venues of the 2020 European Championships were confirmed at the third meeting of the term of office 2019-2023 of the Board of FIBA held in the German city of Cologne.
The European Championship for Small Countries, which will be attended by the Armenia team, will be organized in Irish Limerick.
The Armenia U18 women’s team will travel to Andorra where the U18 European Championship, Division C will be hosted from 28 July to 2 August 2.
The Armenia U16 men’s team will join the U16 European Championship, Division C in Prishtina, Kosovo from 12-19 July and the Armenia U16 women’s team will perform at the European Championship, Division C in Gibraltar from 14-19 July.