Հայ ըմբիշները շարունակում են նախապատրաստվել հոկտեմբերի 28-ից նոյեմբերի 3-ը Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում կայանալիք մինչև 23 տարեկանների աշխարհի առաջնությունը։
Հոկտեմբերի 18-ից ըմբիշներն «Օլիմպավանում» անցկացնում են հավաք, որից հետո կմեկնեն մրցավայր։
Հիշեցնենք, որ հունահռոմեական ոճի ըմբիշներից Հայաստանը կներկայացնեն Նորայր Հախոյանը (55 կգ), Արմեն Մելիքյանը (60 կգ), Սլավիկ Գալստյանը (63 կգ), Հայկ Մելիքյանը (67 կգ), Հրանտ Կալաչյանը (72 կգ), Վահե Պողոսյանը (77 կգ), Արման Վարդանյանը (82 կգ), Ալբերտ Եղիկյանը (87 կգ) և Դավիթ Օվասապյանը (130կգ)։ Թիմը մրցավայր կմեկնի Էդուարդ Սահակյանի գլխավորությամբ։ Մրցատեղի կմեկնի նաև մարզիչ Սամվել Գևորգյանը։
Ազատ ոճի ըմբիշներից ԱԱ-ում հանդես կգան Ռազմիկ Միսակյանը (57 կգ), Արսեն Հարությունյանը (61 կգ), Վազգեն Թևանյանը (65 կգ), Արման Անդրեասյանը (70 կգ), Խաչատուր Պապիկյանը (74 կգ), Արման Ավագյանը (79 կգ), Հովհաննես Մխիթարյանը (86 կգ), Սարգիս Հովսեփյանը (92 կգ) և Հովհաննես Մաղաքյանը (125 կգ)։ Ազատ ոճի թիմը հանդես կգա Հաբեթնակ Կուրղինյանի գլխավորությամբ։ Բուդապեշտ կմեկնեն նաև մարզիչներ Էդգար Ենոքյանը և Ռաֆիկ Գոլեցյանը, ինչպես նաև Գևորգ Ալեքսանյանը՝ որպես մրցավար։

Армянские борцы продолжают подготовку к чемпионату мира до 23-х лет, который состоится с 28-го октября по 3-е ноября в столице Венгрии Будапеште.
С 18-го октября борцы проводят сбор в Олимпаване, после чего отправятся на турнир.
Напомним, что Армению представят борцы греко-римского стиля: Норайр Ахоян (55 кг), Армен Меликян (60 кг), Славик Галстян (63 кг), Айк Меликян (67 кг), Грант Калачян (72 кг), Ваге Погосян (77 кг). Арман Варданян (82 кг), Альберт Егикян (87 кг) и Давид Овасапян (130 кг). Команда отправится на турнир под руководством Эдуарда Саакяна, а также тренера Самвела Геворгяна.
Борцы вольного стиля выступят на ЧМ в следующем составе: Размик Мисакян (57 кг), Арсен Арутюнян (61 кг), Вазген Теванян (65 кг), Арман Андреасян (70 кг), Хачатур Папикян (74 кг), Арман Авагян (79 кг), Оганес Мхитарян (86 кг), Саркис Овсепян (92 кг) и Оганес Магакян (125 кг). Команду возглавит Абетнак Кургинян. В Будапешт отправятся тренеры Эдгар Енокян и Рафик Голецян, а также Геворг Алексанян в качестве судьи.