Երևանում մեկնարկած բասկետբոլի Եվրասիական լիգայի առաջին տուրի երկրորդ խաղում «Ուրարտուն» 99։78 հաշվով հաղթեց Ռուսաստանը ներկայացնող Տուլայի «Արսենալին»։
Հանդիպումից առաջ տեղի ունեցավ մրցաշարի բացման արարողությունը, որի ընթացքում ողջույնի խոսքով հանդես եկավ Եվրասիական լիգայի նախագահ Կարեն Գիլոյանը:
«Բարի երեկո բոլորին։ Սիրելի մարզասերներ, մարզիկներ և մարզիչներ, ուրախ եմ բոլորիդ ողջունել այս մարզադահլիճում Եվրասիական լիգայի բացմանը։ Այսօր պատմական օր է, մեկնարկում է Եվրասիական բասկետբոլային լիգան: Բոլոր մասնակիցներին մաղթում եմ հաջողություն և թող հաղթի ուժեղագույնը»,- նշեց Կարեն Գիլոյանը:
Հիշեցնենք, որ Եվրասիական լիգային մասնակցում են 6 թիմեր Հայաստանից, Ռուսաստանից, Ղազախստանից և Բելառուսից։ Մեկնարկային խաղում «Արագածը» 89:79 հաշվով հաղթել էր ղազախական «Բարսիին»։

Евразийская лига: «Урарту» стартовал с победы
Во втором матче первого тура стартовавшей в Ереване Евразийской лиги по баскетболу «Урарту» одержал победу над представляющим российский город Тулу «Арсеналом» со счетом 99:78.
Перед матчем состоялась церемония открытия турнира, во время которой с приветственной речью выступил президент Евразийской лиги Карен Гилоян.
«Добрый вечер всем. Уважаемые любители спорта, спортсмены и тренеры, я рад приветствовать вас в этом спортзале, на открытии Евразийской лиги. Сегодня исторический день, стартует Евразийская лига по баскетболу. Желаю удачи всем участникам, и пусть победит сильнейший», - отметил Карен Гилоян.
Напомним, что в Евразийской лиге принимают участие 6 команд из Армении, России, Казахстана и Беларуси. В стартовой игре «Арагац» одержал победу над казахскими «Барсами» со счетом 89:79.