Երևանում մեկնարկած բասկետբոլի Եվրասիական լիգայի առաջին տուրի երկրորդ խաղում «Ուրարտուն» 99։78 հաշվով հաղթեց Ռուսաստանը ներկայացնող Տուլայի «Արսենալին»։
Հանդիպումից առաջ տեղի ունեցավ մրցաշարի բացման արարողությունը, որի ընթացքում ողջույնի խոսքով հանդես եկավ Եվրասիական լիգայի նախագահ Կարեն Գիլոյանը:
«Բարի երեկո բոլորին։ Սիրելի մարզասերներ, մարզիկներ և մարզիչներ, ուրախ եմ բոլորիդ ողջունել այս մարզադահլիճում Եվրասիական լիգայի բացմանը։ Այսօր պատմական օր է, մեկնարկում է Եվրասիական բասկետբոլային լիգան: Բոլոր մասնակիցներին մաղթում եմ հաջողություն և թող հաղթի ուժեղագույնը»,- նշեց Կարեն Գիլոյանը:
Հիշեցնենք, որ Եվրասիական լիգային մասնակցում են 6 թիմեր Հայաստանից, Ռուսաստանից, Ղազախստանից և Բելառուսից։ Մեկնարկային խաղում «Արագածը» 89:79 հաշվով հաղթել էր ղազախական «Բարսիին»։

In the second game of the first round of the Eurasian League Urartu won 99:78 Russia’s Arsenal from Tula.
Before the game the opening ceremony of the tournament was held during which Eurasian League President Karen Giloyan delivered a welcome speech.
“Good evening to everyone! Dear fans, athletes and coaches I’m happy to welcome you here at the opening of the Eurasian League. Today is a historic day because the Eurasian Basketball League launches today. I wish all the participants good luck and let the strongest win,” Karen Giloyan said.
Let us recall the Eurasian League has brought together six teams from Armenia, Russia, Kazakhstan and Belarus. In the first game Aragats won 89:79 Kazakhstani Barsy.