3000 դպրոցականներ և 400 հյուրեր հավաքվել են Պիեր դե Կուբերտեն ստադիոնում՝ նշելու հաջորդ ձմեռային պատանեկան Օլիմպիական խաղերի գալուստը:
Միջոցառումը կազմակերպվել է Վո կանտոնի, Լոզանի և Լոզան-2020-ի կազմկոմիտեի համատեղ ջանքերով: Դրա ժամանակ դպրոցականները ստադիոն են բերել երկու քաղաքների դրոշները` փոխարենը ստանալով Լոզան-2020-ի կրակը, որը խորհրդանշում է պատանեկան Օլիմպիական խաղերի ոգին, ընկերության ու հարգանքի արժեքները: Լոզանում Օլիմպիական կրակի անակնկալ հայտնվելը մեծ ուրախությամբ է ընդունվել ներկաների կողմից:
ՄՕԿ նախագահ Թոմաս Բախի և Լոզան-2020-ի նախագահ Վիրժին Ֆեւղի ներկայությամբ օլիմպիական դրոշը բարձրացվել է շվեյցարական և ֆրանսիական դրոշների հետ միասին` ցույց տալու համար, որ միջոցառումը տեղի է ունենալու Շվեյցարիայում և հարևան Ֆրանսիայում:

Лозанна празднует прибытие олимпийского огня
3000 школьников и 400 гостей собрались на стадионе имени Пьера де Кубертена, чтобы отметить приход следующих зимних юношеских Олимпийских игр.
Мероприятие было организовано совместными усилиями Во кантона, Лозанны и оргкомитета Лозанны-2020. Школьники принесли на стадион флаги двух городов, получив взамен огонь Лозанны-2020, который символизирует дух юношеских Олимпийских игр, ценность дружбы и уважения. Неожиданное появление олимпийского огня в Лозанне было с большой радостью принято присутствующими.
В присутствии президента МОК Томаса Баха и президента Лозанны-2020 Вирджинии Февр был поднят олимпийский флаг вместе со швейцарским и французским флагами, чтобы показать, что мероприятие будет проходить в Швейцарии и соседней Франции.