Ուրախ պանդան, որի անունը Բին Դվեն Դվեն է, ընտրվել է 2022թ. ձմեռային Օլիմպիական խաղերի թալիսման:
Խորհրդանիշը մարմնավորում է մարզիկների ուժն ու կամային որակները: Բին Դվեն Դվենի մարմինը պատված է սառույցով, իսկ սիրտը նրա ձախ ձեռքի ափում խորհրդանշում է ընդունող երկրի հյուրասիրությունը:
Նորաստեղծ թալիսմանը նման է անսահման հնարավորություններով օժտված տիեզերագնացի:
«Ամենուրեք կարելի է զգալ Պեկին-2022 ձմեռային Օլիմպիական խաղերի նկատմամբ արդեն իսկ եղած ոգևորությունն ու սպասումը»,- ասել է ՄՕԿ նախագահ Թոմաս Բախը թալիսմանի ցուցադրման արարողությանը Պեկինում:
«Այս թալիսմանն էլ ավելի մեծ հետաքրքրություն կառաջացնի Խաղերի նկատմամբ, հատկապես՝ երիտասարդների մոտ: Թալիսմանը մարմնավորում է Չինաստանի և չիանցի ժողովրդի լավագույն տարրերն ու բնութագրերը»,- նշել է Թոմաս Բախը:
Լապտեր երեխայի տեսքով ներկայացվել է նաև Պարալիմպիկ խաղերի թալիսմանը, որը խորհրդանշում է ջերմություն, ընկերություն, քաջություն և համառություն:

Веселая панда по имени Бин Двэнь Двэнь выбрана талисманом зимних Олимпийских игр 2022-го года.
Символ олицетворяет силу и волевые качества спортсменов. Бин Двэнь Двэнь покрыт льдом, а сердце в его левой руке символизирует гостеприимство принимающей страны.
Новый талисман похож на космонавта с неограниченными возможностями.
«Везде уже можно почувствовать дух и ожидание зимних Олимпийских игр Пекин-2022», - сказал президент МОК Томас Бах на церемонии представления талисмана в Пекине.
«Этот талисман повысит интерес к Играм, особенно среди молодежи. Талисман воплощает в себе лучшие элементы и характеристики Китая и китайского народа», - отметил Томас Бах.
Талисманом Паралимпийских игр выбран человечек в виде китайского фонарика, который символизирует тепло, дружбу, мужество и упорство.