Եվրո-2020․ Հայաստանի հավաքականը տպավորիչ հաղթանակ տարավ
Ֆուտբոլի 2020թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի 6-րդ տուրում Հայաստանի ազգային հավաքականը Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում 4:2 հաշվով հաղթեց Բոսնիա-Հերցեգովինայի հավաքականին:
Հայաստանի հավաքականի կազմում 2 գոլի հեղինակ դարձավ թիմի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը, որը նաեւ գոլային փոխանցում կատարեց Հովհաննես Համբարձումյանին: Եվս մեկ անգամ հյուրերը գրավեցին սեփական դարպասը:
Այս հաղթանակից հետո Հայաստանի հավաքականն 9 միավորով երրորդ տեղ բարձրացավ J խմբում, որի մրցաշարային աղյուսակը 18 միավորով գլխավորում է Իտալիայի հավաքականը: Երկրորդ տեղում գտնվող Ֆինլանդիան ունի 12 միավոր, Բոսնիա-Հերցեգովինան՝ 7, Հունաստանը՝ 5, իսկ Լիխտենշտեյնը՝ 1:

Евро-2020: Сборная Армении одержала впечатляющую победу
В 6-м туре квалификационного раунда чемпионата Европы по футболу 2020-го года сборная Армения на Республиканском стадионе имени Вазгена Саргсяна одержала победу над командой Боснии и Герцеговины со счетом 4:2.
В составе сборной Армении автором двух голов стал капитан команды Генрих Мхитарян, который также отдал голевую передачу Оганесу Амбарцумяну. Четвертым голом гости поразили собственные ворота.
После этой победы сборная Армении поднялась на третье место с 9-ю очками в группе J, турнирную таблицу которой возглавляет сборная Италии, набравшая 18 очков. Находящаяся на втором месте Финляндия набрала 12 очков, Босния и Герцеговина - 7, Греция – 5, а Лихтенштейн - 1.