Հովհաննես Բաչկով. Հպարտ եմ, որ Եվրոպական խաղերի չեմպիոն եմ
Եվրոպական խաղերի բռնցքամարտի մրցաշարում ոսկե մեդալ նվաճած Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ) պարգևատրման արարողությունից հետո ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում պատմեց տպավորությունների մասին:
«Հպարտություն է լինել Եվրոպական խաղերի չեմպիոն: Այս հաղթանակս տարիների իմ անցած ճանապարհն է: Սա ևս մեկ ուղի է դեպի նորանոր հաջողություններ: Ունեմ նպատակներ, որոնց հասնելու համար պետք էր այս հաղթանակը: Հաջորդ քայլս աշխարհի առաջնությունն է, որպեսզի բրոնզե մեդալս դարձնեմ ոսկե»,- ասաց Հովհաննես Բաչկովը:
Հիշեցնենք, որ Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ավարտված Եվրոպական խաղերի եզրափակիչում Հովհաննես Բաչկովը 3:2 հաշվով հաղթել էր Ֆրանսիայի ներկայացուցիչ Սոֆիան Ումիային:
Հունիսի 30-ին Եվրոպական խաղերի ոսկե մեդալակիր էր դարձել նաեւ բռնցքամարտիկ Արթուր Հովհաննիսյանը (49 կգ):

Оганес Бачков (64 кг), завоевавший золотую медаль на турнире по боксу Европейских игр, после церемонии награждения в беседе с пресс-службой НОК Армении рассказал о своих впечатлениях.
«Гордость - быть чемпионом Европейских игр. Эта победа - мой путь, пройденный годами. Это еще один путь к новым успехам. У меня есть цели, для достижения которых мне нужна была эта победа. Мой следующий шаг - чемпионат мира, чтобы превратить бронзовую медаль в золотую», - сказал Оганес Бачков.
Напомним, что в финале завершившихся в столице Беларуси Минске Европейских игр Оганес Бачков одержал победу над представителем Франции Софьяном Умиа со счетом 3:2.