Հովհաննես Բաչկով. Հպարտ եմ, որ Եվրոպական խաղերի չեմպիոն եմ
Եվրոպական խաղերի բռնցքամարտի մրցաշարում ոսկե մեդալ նվաճած Հովհաննես Բաչկովը (64 կգ) պարգևատրման արարողությունից հետո ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում պատմեց տպավորությունների մասին:
«Հպարտություն է լինել Եվրոպական խաղերի չեմպիոն: Այս հաղթանակս տարիների իմ անցած ճանապարհն է: Սա ևս մեկ ուղի է դեպի նորանոր հաջողություններ: Ունեմ նպատակներ, որոնց հասնելու համար պետք էր այս հաղթանակը: Հաջորդ քայլս աշխարհի առաջնությունն է, որպեսզի բրոնզե մեդալս դարձնեմ ոսկե»,- ասաց Հովհաննես Բաչկովը:
Հիշեցնենք, որ Բելառուսի մայրաքաղաք Մինսկում ավարտված Եվրոպական խաղերի եզրափակիչում Հովհաննես Բաչկովը 3:2 հաշվով հաղթել էր Ֆրանսիայի ներկայացուցիչ Սոֆիան Ումիային:
Հունիսի 30-ին Եվրոպական խաղերի ոսկե մեդալակիր էր դարձել նաեւ բռնցքամարտիկ Արթուր Հովհաննիսյանը (49 կգ):

Hovhannes Bachkov: I’m proud to be a European Games champion
Hovhannes Bachkov (64 kg) who had won a gold medal in the boxing tournament of the European Games told the ANOC press service about his impressions after the award ceremony.
“I’m proud to be a European Games champion. This victory is the way I have passed through years. It’s another way to new success. I have goals and for realizing them I needed this victory. My next step will be to turn my bronze medal into a gold one in the World Championship,” Hovhannes Bachkov said.
Earlier in the final of the boxing tournament of the European Games ended in Minsk, Hovhannes Bachkov had defeated 3:2 French Sofiane Oumiha .