ՀԱՕԿ լրատվականը սկսում է «Ճանապարհ դեպի Մինսկ» նախագիծը, որտեղ կներկայացնենք հունիսի 21-30-ը Մինսկում անցկացվելիք Եվրոպական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներին:
Էդգար Ստեփանյան
Մարզաձեւը: Հեծանվասպորտ
Ծնվել է: 01.01.1997
Ծննդավայրը: ք. Մասիս
Եվրոպական խաղերին մասնակցությունը: Առաջին անգամ
Ամենացավալի պարտությունը: 2015 թվականի մինչեւ 19 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում 4-րդ տեղ զբաղեցնելը (1 օր անց սկրեչ մրցաձեւում Էդգարը դարձել էր Եվրոպայի չեմպիոն):
Ամենահիշվող հաղթանակը: 2014 թվականի Մ-19 աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալը:
Եվրոպական խաղերում...
«Ցանկանում եմ մեդալ նվաճել, բայց չեմ կարող ասել, թե ինչպես կստացվի: Պետք է այդ օրը լավ ինքնազգացողությամբ արթնանամ եւ սպորտային բախտը ժպտա ինձ: Մրցաշարերից առաջ կանխատեսումներ չեմ անում: Ես մարզվում եմ, կտրվում եմ բոլորից եւ ամեն ինչից, որպեսզի հասնեմ լավ արդյունքի»:

The press service of the NOC of Armenia starts the “Way to Minsk” project where we will feature athletes representing Armenia at the European Games to be held in Minsk from June 21-30.
Edgar Stepanyan
Sport: Cycling
Date of birth: 01.01.1997
Place of birth: Masis town
Most painful defeat: 4th place at the U19 European Championship in 2015 (a day later Edgar became a European champion in the scratch).
Most memorable victory: The bronze medal at the U19 World Championship in 2014.
At the European Games...
“I want to win a medal but I don’t know how it will be. I have to wake up in a good mood and the sports luck must be on my side. I don’t make predictions before tournaments. I train, isolate myself from everyone and everything to achieve a good result”.