ՀԱՕԿ լրատվականը սկսում է «Ճանապարհ դեպի Մինսկ» նախագիծը, որտեղ կներկայացնենք հունիսի 21-30-ը Մինսկում անցկացվելիք Եվրոպական խաղերում Հայաստանը ներկայացնող մարզիկներին:
Էդգար Ստեփանյան
Մարզաձեւը: Հեծանվասպորտ
Ծնվել է: 01.01.1997
Ծննդավայրը: ք. Մասիս
Եվրոպական խաղերին մասնակցությունը: Առաջին անգամ
Ամենացավալի պարտությունը: 2015 թվականի մինչեւ 19 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունում 4-րդ տեղ զբաղեցնելը (1 օր անց սկրեչ մրցաձեւում Էդգարը դարձել էր Եվրոպայի չեմպիոն):
Ամենահիշվող հաղթանակը: 2014 թվականի Մ-19 աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալը:
Եվրոպական խաղերում...
«Ցանկանում եմ մեդալ նվաճել, բայց չեմ կարող ասել, թե ինչպես կստացվի: Պետք է այդ օրը լավ ինքնազգացողությամբ արթնանամ եւ սպորտային բախտը ժպտա ինձ: Մրցաշարերից առաջ կանխատեսումներ չեմ անում: Ես մարզվում եմ, կտրվում եմ բոլորից եւ ամեն ինչից, որպեսզի հասնեմ լավ արդյունքի»:

«Дорога в Минск»: Эдгар Степанян
Пресс-служба НОК Армении запускает проект «Дорога в Минск», где представит армянских спортсменов, которые с 21-го по 30-е июня в Минске примут участие в Европейских играх.
Эдгар Степанян
Вид спорта: велоспорт
Родился: 01.01.1997
Место рождения: город Масис
Участие в европейских играх: впервые
Самое болезненное поражение: в 2015-м году занял 4-е место на чемпионате Европы до 19-и лет (на следующий день Эдгар стал чемпионом Европы в соревнованиях по скрэтчу).
Самая запоминающаяся победа: в 2014-м году завоевал бронзовую медаль на чемпионате мира до 19-и лет.
«Хочу завоевать медаль, но не знаю, как получится. Я должен проснуться в этот день с хорошим самочувствием, и спортивная удача улыбнется мне. Я не делаю прогнозов перед турнирами. Я тренируюсь, изолируюсь от всего, чтобы достичь хорошего результата».