Տոկիո-2020-ի տոմսերի վաճառքի առաջին փուլի հայտերի ընդունումն ավարտվել է
Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում անցկացվելիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի տոմսերի վաճառքի առաջին փուլի հայտերի ընդունումն ավարտվել է: 20 օրում վիճակախաղին մասնակցելու հայտ են ներկայացրել Ճապոնիայի 7.5 միլիոն բնակիչներ: Հաղթողները հայտնի կդառնան հունիսի 20-ին:
Հայտերի ընդունման համար նախատեսված կայքի այցելուների թիվը հասել է 24 միլիոնի:
Նախորդ շաբաթ Տոկիո է այցելել Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի համակարգող խումբը՝ Ջոն Կոուտսի գլխավորությամբ: Մասնագետները նշել են, որ երկրպագուների կողմից Օլիմպիական խաղերին ներկա գտնվելու այսպիսի մեծ հետաքրքությունը նորություն է իրենց համար:
Երկրպագուներն ամենաշատը հետաքրքրված են ներկա լինել մարմնամարզության, ըմբշամարտի, ձյուդոյի, լողի մրցումներին, ինչպես նաեւ Օլիմպիական խաղերի բացման ու փակման արարողություններին:
Սպասվում է, որ 7.8 միլիոն տոմս բաժին կհասնի ճապոնացիներին, եւս 2 միլիոն՝ արտասահմանցի երկրպագուներին:

Завершился прием заявок для первого этапа продажи билетов на Токио-2020
Завершился прием заявок для первого этапа продажи билетов на 32-е летние Олимпийские игры, которые пройдут в столице Японии Токио. За 20 дней для участия в лотереи подали заявку 7.5 млн жителей Японии. Победители станут известны 20-го июня.
Число посетителей сайта, предназначенного для подачи заявок, достигло 24 млн человек.
На прошлой неделе Токио посетила координационная группа Международного олимпийского комитета во главе с Джоном Коутсом. Специалисты отметили, что впервые видят такой большой интерес болельщиков к посещению Олимпийских игр.
Болельщики больше всего заинтересованы в присутствии на соревнованиях по спортивной гимнастике, борьбе, дзюдо, плаванию, а также на церемониях открытия и закрытия Олимпийских игр.