Տոկիո-2020-ի տոմսերի վաճառքի առաջին փուլի հայտերի ընդունումն ավարտվել է
Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում անցկացվելիք 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի տոմսերի վաճառքի առաջին փուլի հայտերի ընդունումն ավարտվել է: 20 օրում վիճակախաղին մասնակցելու հայտ են ներկայացրել Ճապոնիայի 7.5 միլիոն բնակիչներ: Հաղթողները հայտնի կդառնան հունիսի 20-ին:
Հայտերի ընդունման համար նախատեսված կայքի այցելուների թիվը հասել է 24 միլիոնի:
Նախորդ շաբաթ Տոկիո է այցելել Միջազգային օլիմպիական կոմիտեի համակարգող խումբը՝ Ջոն Կոուտսի գլխավորությամբ: Մասնագետները նշել են, որ երկրպագուների կողմից Օլիմպիական խաղերին ներկա գտնվելու այսպիսի մեծ հետաքրքությունը նորություն է իրենց համար:
Երկրպագուներն ամենաշատը հետաքրքրված են ներկա լինել մարմնամարզության, ըմբշամարտի, ձյուդոյի, լողի մրցումներին, ինչպես նաեւ Օլիմպիական խաղերի բացման ու փակման արարողություններին:
Սպասվում է, որ 7.8 միլիոն տոմս բաժին կհասնի ճապոնացիներին, եւս 2 միլիոն՝ արտասահմանցի երկրպագուներին:

The first phase of the acceptance of applications for the Tokyo 2020 tickets’ sale has run out. 7, 5 million Japanese residents registered for the lottery in 20 days. The winners will become known on June 20.
The number of visitors of the ticketing website has reached 24 million.
Last week the IOC Coordination Commission led by John Coates visited Tokyo. The specialists noted that fans’ such great interest to attend the Olympic Games is a novelty for them.
Fans are mostly interested in attending gymnastics, wrestling, judo, swimming competitions as well as the opening and closing ceremonies of the Olympic Games.
It’s expected that 7,8 million tickets will be bought by Japanese and 2 million tickets by fans from other countries.