Ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի անդամ, գերծանր Գոռ Մինասյանը գոհ է պոկում վարժությունում բարձրացրած կիլոգրամներից:
«Պոկում վարժության մասին խոսք չկա՝ գերազանց կատարված էր: Հրում վարժությունում, երևի ուժերս չբավարարեցին: Ինձ թվում է՝ կարող էի բարձրացնել, բայց ուժերս ծախսեցի պոկում վարժության վրա: Առաջիկայում պատրաստվելու ենք Ֆինլանդիայում կայանալիք մեծահասակների Եվրոպայի առաջնությանը: Մեկնլու ենք մեդալների ակնկալիքներով»,- ասել է ծանրորդը:
Հյուսթոնոմ ավարատված աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի կազմում փոքր բրոնզե մեդալ նվաճեցին Սիմոն Մարտիրոսյանը (105 կգ), Անդրանիկ Կարապետյանը (77 կգ) և Գոռ Մինասյանը (105 կգ):

Gor Minasyan: I wasn’t strong enough in the clean and jerk
Armenia’s male weightlifting team member, super heavyweight Gor Minasyan is content with the kilograms he snatched.
“Undoubtedly, the snatch was excellently done. In the clean and jerk, maybe, I wasn’t strong enough. I think I could do it but wasted all my energy on the snatch. In the near future we are going to Finland to the Adult Weightlifting Championship. We hope to win medals there’, said the weightlifter.
At the World Championship in Houston our male athletes Andranik Karapetyan (77kg), Simon Martirosyan (105kg) and Gor Minasyan (105+kg) gained little bronze medals.