Ավետիք Վարդանյան. Ծանրաբեռնված հավաքից հետո այս արդյունքը գոհացուցիչ է
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը վերադարձել է Մոլդովայից: Մեր ըմբիշները միջազգային մրցաշարում ոսկե, արծաթե ու բրոնզե մեդալներ էին նվաճել: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում թիմի ավագ մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը ամփոփեց արդյունքներն ու խոսեց առաջիկա անելիքների մասին.
«Միջինից բարձր մակարդակի մրցաշար էր: Մեր տղաները 4-5 գոտեմարտ անցկացրին, ինչը շատ լավ է: Գոհ եմ նրանցից, քանի որ մրցաշարին մասնակցում էինք Ծաղկաձորի ծանրաբեռնված հավաքից անմիջապես հետո: Ծաղկաձորում հիմնական շեշտը դրված էր ֆիզիկական պատրաստվածության վրա, գորգում 25 տոկոսով էինք մարզվել:
Ապրիլին կլինի երիտասարդների Հայաստանի առաջնությունը: Արդյունքում կձեւավորենք Հայաստանի հավաքականը, որը կպատրաստվի Եվրոպայի առաջնությանը:
Մինչ այդ կայանալու է Անդրանիկ Հարոյանի անվան հուշամրցաշարը, որը ընտրական բնույթ է կրելու է Մ 23 տարեկանների Եվրոպայի առաջնության համար»,- ասաց Ավետիք Վարդանյանը:

Молодежная сборная Армении по вольной борьбе вернулась из Молдовы. Наши борцы завоевали на международном ковре золотые, серебряные и бронзовые медали. В беседе с пресс-службой НОКА старший тренер Аветик Варданян подвел итоги и рассказал о дальнейших планах.
"Турнир был уровнем выше среднего. Наши ребята провели 4-5 схваток, что очень хорошо. Я доволен ими, поскольку в турнире мы участвовали сразу после нагруженного сбора в Цахкадзоре. В Цахкадзоре основной упор делался на общефизическую подготовку, на ковре работали процентов на 25.
В апреле состоится молодежный чемпионат страны. В результате сформируем сборную Армении, которая будет готовиться к чемпионату Европы.
До этого пройдет турнир имени Андраника Арояна, который будет носить отборочный статус для чемпионата Европы до 23 лет", - сказал Аветик Варданян.