Բասկետբոլի Ա լիգա. «Ուրարտուն» շարունակում է միանձնյա գլխավորել մրցաշարային աղյուսակը
Հանգստյան օրերին տեղի ունեցան բասկետբոլի Հայաստանի Ա լիգայի առաջնության 12-րդ տուրի հանդիպումները: Առաջատարները շարունակում են շարժվել առաջ:
Տուրի առաջին խաղում «Արթիկը» սեփական հարկի տակ 82-72 հաշվով առավելության հասավ «Շիրակի» նկատմամբ: Հանդիպման ամենաարդյունավետ խաղացող ճանաչվեց Արման Հակոբյանը («Արթիկ»): Նա վաստակեց 24 միավոր:
ՖԻՄԱ-ն իր խաղադաշտում հաղթեց «Գրանդ սպորտին»՝ 78-57:  Լավագույն խաղացող ճանաչվեց Գոռ Գյագունցը (ՖԻՄԱ)՝  28 միավորով:
«Ուրարտուն» հյուրընկալվելիս 106-69 հաշվով վստահ հաղթանակ տարավ «Արցախի» նկատմամբ: Խաղի ամենաարդյունավետ բասկետբոլիստը Էդգար Բաբայանն էր, որը վաստակեց 46 միավոր:

В выходные дни состоялись встречи 12-го тура чемпионата Армении по баскетболу "А" лиги. Лидеры продолжают двигаться вперед.
В первом матче тура "Артик" на своей площадке со счетом 82:72 взял верх над "Шираком". Самым результативным игроком встречи стал Арман Акопян ("Артик"), набравший 24 очка.
СКИФ дома победил "Гранд Спорт" - 78:57. Самым результативным игроком встречи стал Гор Гягунц (СКИФ) - 28 очков.
"Урарту" в гостях со счетом 106:69 одержал уверенную победу над "Арцахом". Самым результативным баскетболистом стал Эдгар Бабаян - 46 очков.