Հունահռոմեական ըմբշամարտի 80 կգ քաշային կարգում աշխարհի գործող չեմպիոն Մաքսիմ Մանուկյանը հաղթանակով մեկնարկեց տարվա առաջին մրցաշարում։ Նոր՝ 87 կգ քաշային կարգում Հայաստանի առաջնությունում Մանուկյանը բոլորից ուժեղ գտնվեց։ Հաղթանակից հետո Հայաստանի չեմպիոնը խոսեց լրագրողների հետ.
«Հայաստանի առաջնությանը մասնակցեցի իմ որոշմամբ։ Շատ լավ մարզավիճակում եմ։ Պատրաստվում եմ առաջիկա կարեւոր մրցաշարերին։ Ամեն ինչ անելու եմ Եվրոպայի եւ աշխարհի առաջնություններում լավ հանդես գալու համար։
Այս քաշային կարգն ինձ համար նորություն չէր։ Տարիներ շարունակ մրցել եմ 85 կգ քաշում։ Տարբերությունը մեծ չէ։
Գուցե այս տարի Եվրոպայի եւ աշխարհի առաջնություններին մասնակցեմ 82 կգ քաշային կարգում, հաջորդ տարի 87-ում, որպեսզի պայքարեմ օլիմպիական խաղերի համար»,-ասաց Մաքսիմ Մանուկյանը։

Максим Манукян: Готовлюсь к ближайшим важным соревнованиям
Действующий чемпион мира по греко-римской борьбе в весовой категории 80 кг с победы стартовал на первом соревновании года. В новой весовой категории 87 кг Манукян оказался сильнее всех в чемпионате Армении. После победы чемпион Армении поговорил с журналистами:
"В чемпионате Армении я участвовал по своему решению. Я нахожусь в очень хорошей спортивной форме. Готовлюсь к ближайшим важным соревнованиям. Сделаю все, чтобы хорошо выступить на чемпионатах мира и Европы.
Эта весовая категория для меня не новая. На протяжении лет я соревновался в весе 85 кг. Разница небольшая.
Может быть, в этом году на чемпионатах мира и Европы выступлю в весе 82 кг, а в следующем – в весе 87 кг, чтобы побороться за путевку на Олимпийские игры", - сказал Максим Манукян.