Բասկետբոլի Հայաստանի Ա լիգայի առաջնությունում հանդես եկող «Արցախ» ակումբի գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Գեւորգ Շահնազարյանը: Ակումբից հայտնեցին, որ ղեկավարությունը որոշել է փոխարինել Անդրեյ Սարումյանին՝ հաշվի առնելով վերջին շրջանում «Արցախ» թիմի անհաջող ելույթները:
Գեւորգ Շահնազարյանը երկար տարիներ մարզել է «Արցախի» տարբեր տարիքային թիմեր: Նրա գլխավորությամբ 2016 թվականին «Արցախը» դարձել է 2001 թվականին ծնված պատանիների ՀՀ չեմպիոն, 2017 թվականին եղել է մինչև 16 տարեկանների Եվրոպայի C դիվիզիոնի առաջնությունում հաղթած Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի օգնականը:

Новым тренером выступающего в чемпионате Армении по баскетболу "А" Лиги клуба "Арцах" назначен Геворг Шахназарян. В клубе сообщили, что руководство решило сменить Андрея Сарумяна, учитывая неудачные выступления "Арцаха" в последнее время.
Геворг Шахназарян долгие годы тренировал команды различных возрастных групп "Арцаха". Под его руководством "Арцаха" в 2016 году стал чемпионом РА среди юношей 2001 года рождения. В 2017 году Шахназарян был помощником тренера сборной Армении до 16 лет, победившей в дивизионе "С" чемпионата Европы.