Մոսկվայում ընթացող գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունում հունվարի 19-ին տղամարդիկ հանդես եկան կամավոր ծրագրով: Հայաստանցի գեղասահորդ Սլավիկ Հայրապետյանը 127.14 միավորով եզրափակիչ անցած 24 մարզիկների մեջ զբաղեցրեց 16-րդ հորիզոնականը:
Կարճ եւ կամավոր ծրագրերի արդյունքում Հայրապետյանը վաստակեց 196.63 միավոր (անձնական ռեկորդ) եւ զբաղեցրեց 15-րդ տեղը: Սլավիկը լավագույն արդյունքը ցույց տվեց թե´ իր կարիերում, թե´ Հայաստանի տղամարդկանց գեղասահքի պատմության մեջ:
Եվրոպայի չեմպիոն դարձավ Իսպանիան ներկայացնող Խավիեր Ֆերնանդեսը (295.55)՝ գերազանցելով ռուսաստանցիներ Դմիտրի Ալիեւին (274.06) եւ Միխայիլ Կոլյադային (258.90):

ЧЕ по фигурному катанию: Славик Айрапетян занял 15-е место
На проходящем в Москве чемпионате Европы по фигурному катанию 19 января мужчины состязались в произвольной программе. Армянский фигурист Славик Айрапетян набрал 127.14 очка и занял 16-е место среди 24 спортсменов, вышедших в финал.
По сумме короткой и произвольной программ Айрапетян набрал 196.63 очка (личный рекорд), что позволило ему занять 15-е место – лучший результат в карьере и в истории армянского мужского фигурного катания.
Чемпионом Европы стал испанец Хавьер Фернандес (295.55), опередивший россиян Дмитрия Алиева (274.06) и Михаила Коляду (258.90).