Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց 78-րդ առաջնության ութերորդ տուրում Հայկ Մարտիրոսյանը տարավ չորրորդ անընդմեջ հաղթանակը: Նա առաջատար Ռոբերտ Հովհաննիսյանին զիջում է կես միավոր՝ ունենալով մեկ չխաղացած պարտիա:
Ութերորդ տուրի արդյունքները. Կարեն Գրիգորյան-Հայկ Մարտիրոսյան՝ 0:1, Զավեն Անդրիասյան-Տիգրան Պետրոսյան՝ 1:0, Տիգրան Հարությունյան-Սամվել Տեր-Սահակյան, Արման Փաշիկյան-Մանուել Պետրոսյան, Շանթ Սարգսյան-Ռոբերտ Հովհաննիսյան՝ ոչ-ոքի, Հովհաննես Գաբուզյանն ազատ էր:
Մրցաշարային աղյուսակ. Հովհաննիսյան՝ 6 միավոր, Մարտիրոսյան՝ 5.5, Փաշիկյան՝ 4.5, Անդրիասյան՝ 4, Հարությունյան, Սարգսյան, Մ. Պետրոսյան, Տեր-Սահակյան՝ 3.5-ական, Տ. Պետրոսյան, Գաբուզյան, Գրիգորյան՝ 2-ական:
Վաղը կայանալիք իներորդ տուրում կհանդիպեն. Հայկ Մարտիրոսյան-Արման Փաշիկյան, Մ. Պետրոսյան-Սարգսյան, Տեր-Սահակյան-Գրիգորյան, Տ. Պետրոսյան-Հարությունյան, Գաբուզյան-Անդրիասյան: Հովհաննիսյանն ազատ է:

В восьмом туре 78-го чемпионата Армении по шахматам среди мужчин Айк Мартиросян одержал уже четвертую победу подряд. Он отстает от Роберта Оганесяна на пол-очка, имея одну партию в запасе.
Результаты восьмого тура: Карен Григорян – Айк Мартиросян 0:1, Завен Андриасян – Тигран Петросян 1:0, Тигран Арутюнян – Самвел Тер-Саакян, Арман Пашикян – Мануел Петросян, Шант Саргсян – Роберт Оганесян – ничьи, Оганес Габузян – выходной.
Турнирная таблица: Оганесян – 6 очков, Мартиросян – 5,5, Пашикян – 4,5, Андриасян – 4, Арутюнян, Саргсян, М. Петросян, Тер-Саакян – по 3,5, Т. Петросян, Габузян, Григорян – по 2.
В девятом туре 20 января встречаются: Айк Мартиросян – Арман Пашикян, М. Петросян – Саргсян, Тер-Саакян – Григорян, Т. Петросян – Арутюнян, Габузян – Андриасян, Оганесян – свободен.