Մարտի 24-ից 30-ը Սեւաստոպոլում կանցկացվի առագաստանավային սպորտի «Սեւծովյան նավատորմի հրամանատարի մրցանակ» միջազգային մրցաշարը, որտեղ Հայաստանը կունենա երկու ներկայացուցիչ: Նրանք կներկայանան «Օպտիմիստ» առագաստի մեկտեղանոց դասում:
Հայաստանի առագաստանավային սպորտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Սմբատ Հակոբյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնեց, որ ֆեդերացիայի մարզչական խորհուրդն ավելի ուշ կհայտնի մրցաշարին մասնակցող մեր առագաստանավորդների անունները:
Նրանք հիմա մարզվում են ծածկած տարածքում` պահպանելով ընդհանուր ֆիզիկական պատրաստվածությունը:
Հուլիսին և օգոստոսին Սեւանում կանցկացվեն հանրապետության երիտասարդների, պատանիների և մեծահասակների առաջնությունները.
«Պայմանավորվածություն ունենք վրացի գործընկերների հետ: Օգոստոսի կեսերին նրանք կգան այստեղ` մասնակցելու Աշոտ Ավետիսյանի հուշամրցաշարին, որից հետո մենք կմենկնենք Վրաստան` Փոթիում և Թբիլիսիում կայանալիք մրցաշարերին»,- նշեց Սմբատ Հակոբյանը:

С 24 по 30 марта в Севастополе пройдут международные соревнования по парусному спорту на приз командующего Черноморского флота, в которых примут участие два представителя Армении. Наши спортсмены выступят в одноместном классе яхт "Оптимист".
Вице-президент Армянской федерации парусного спорта Смбат Акопян сообщил пресс-службе НОК РА, что имена участников позже назовет тренерский совет федерации. Армянские спортсмены сейчас тренируются в закрытом помещении, занимаясь общефизической подготовкой.
В июле и августе на Севане пройдут чемпионаты республики среди молодежи и юношей и взрослых. "Есть договоренность с грузинскими коллегами. В середине августа они приедут к нам для участия в турнире памяти Ашота Аветисяна, а затем мы отправимся в Грузию для участия в соревнованиях в Поти или Тбилиси", - отметил Смбат Акопян.