Շախմատ. «Սեւ օր» սպիտակների համար
Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց առաջնության վեցերորդ տուրում միանգամից երեք պարտիա ավարտվեց սեւերի հաղթանակով: Մրցաշարում չորրորդ հաղթանակը գրանցեց Ռոբերտ Հովհաննիսյանը:
Վեցերորդ տուրի արդյունքները. Հովհաննես Գաբուզյան-Սամվել Տեր-Սահակյան՝ 0:1, Զավեն Անդրիասյան-Հայկ Մարտիրոսյան՝ 0:1, Կարեն Գրիգորյան-Ռոբերտ Հովհաննիսյան՝ 0:1, Տիգրան Հարությունյան-Մանուել Պետրոսյան, Արման Փաշիկյան-Շանթ Սարգսյան՝ ոչ-ոքի, Տիգրան Պետրոսյանն ազատ էր:
Մրցաշարային աղյուսակ. Հովհաննիսյան՝ 5 միավոր, Փաշիկյան, Մարտիրոսյան՝ 3.5-ական, Հարությունյան, Սարգսյան, Տեր-Սահակյան՝ 3-ական, Մ. Պետրոսյան՝ 2.5, Անդրիասյան՝ 2, Տ. Պետրոսյան, Գաբուզյան, Գրիգորյան՝ 1.5-ական:
Յոթերորդ տուրում կհանդիպեն. Հովհաննիսյան-Փաշիկյան, Մ. Պետրոսյան-Գրիգորյան, Մարտիրոսյան-Հարությունյան, Տեր-Սահակյան-Անդրիասյան, Տ. Պետրոսյան-Գաբուզյան, Սարգսյանն ազատ է:

В шестом туре мужского чемпионата Армении по шахматам сразу три партии завершились победами черных. Уже четвертую победу на турнире одержал Роберт Оганесян.
Результаты шестого тура: Оганес Габузян – Самвел Тер-Саакян 0:1, Завен Андриасян – Айк Мартиросян 0:1, Карен Григорян – Роберт Оганесян 0:1, Тигран Арутюнян – Мануел Петросян, Арман Пашикян – Шант Саргсян – ничьи, Тигран Петросян - свободен.
Турнирная таблица: Оганесян – 5 очков, Пашикян, Мартиросян – по 3,5, Арутюнян, Саргсян, Тер-Саакян – по 3, М. Петросян – 2,5, Андриасян – 2, Т. Петросян, Габузян, Григорян – по 1,5.
В седьмом туре 18 января встречаются: Оганесян – Пашикян, М. Петросян – Григорян, Мартиросян – Арутюнян, Тер-Саакян – Андриасян, Т. Петросян – Габузян, Саргсян - свободен.