Երեկ Գերմանիայի Ֆրեյզինգ քաղաքում տեղի է ունեցել բասկետբոլի Եվրոպայի 2021 թվականի առաջնության երկրորդ նախընտրական փուլի վիճակահանությունը: Հայաստանի ազգային հավաքականն առաջին նախընտրական փուլն առաջին հորիզոնականով հաղթահարելու դեպքում կհայտնվի երկրորդ նախընտրական փուլի A ենթախմբում, իսկ լավագույն երկրորդ հորիզոնականով դուրս գալու դեպքում՝ D ենթախմբում:
Երկրորդ նախընտրական փուլին մասնակցելու են աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի խմբերում վերջին հորիզոնականները զբաղեցրած հավաքականները: Մրցակիցների անունները պարզ կդառնան այս տարվա հունիս ամսին:
Առաջին նախընտրական փուլում Հայաստանի հավաքականի մրցակիցներն են՝ Դանիայի եւ Ալբանիայի ընտրանիները: Հերթական հանդիպումը մեր թիմը կանցկացնի Ալբանիայի հետ փետրվարի 25-ին Երեւանում:

Вчера в немецком городе Фрейзинг состоялась жеребьевка второго предварительного этапа чемпионата Европы 2021 года по баскетболу. Национальная сборная Армении в случае преодоления первого предварительного этапа с первого места окажется в подгруппе "А", а в случае выхода с лучшего второго места - в подгруппе "D".
Во втором предварительном этапе примут участие сборные, занявшие последние места в группах отборочного этапа чемпионата мира. Имена соперников станут известны в июне этого года.
На первом предварительном этапе соперниками сборной Армении являются сборные Дании и Албании. Очередную встречу наша команда проведет с Албанией 25 февраля в Ереване.