Տիգրան Պետրոսյանի անվան շախմատի տանը կայացավ շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց առաջնության երրորդ տուրը: Գրոսմայստեր Ռոբերտ Հովհաննիսյանը տարավ հերթական հաղթանակը եւ հարյուր տոկոսանոց արդյունքով գլխավորում է մրցաշարային աղյուսակը:
Երրորդ տուրի արդյունքները. Ռոբերտ Հովհաննիսյան-Հովհաննես Գաբուզյան՝ 1:0, Արման Փաշիկյան-Տիգրան Հարությունյան, Շանթ Սարգսյան-Զավեն Անդրիասյան, Մանուել Պետրոսյան-Տիգրան Պետրոսյան, Հայկ Մարտիրոսյան-Սամվել Տեր-Սահակյան՝ ոչ-ոքի, Կարեն Գրիգորյանն ազատ էր:
Մրցաշարային աղյուսակ. Հովհաննիսյան՝ 3 միավոր, Փաշիկյան՝ 2, Հարությունյան, Մ. Պետրոսյան, Սարգսյան՝ 1.5-ական, Գաբուզյան, Տ. Պետրոսյան, Տեր-Սահակյան, Մարտիրոսյան, Գրիգորյան՝ 1-ական, Անդրիասյան՝ 0.5:
Այսօր կայանալիք չորրոդ տուրում միմյան հետ կխաղան. Տ. Պետրոսյան-Մարտիրոսյան, Գաբուզյան-Մ. Պետրոսոյան, Անդրիասյան-Հովհաննիսյան, Հարությունյան-Սարգսյան, Գիրգորյան-Փաշիկյան, Տեր-Սահակյանն ազատ է:

В Доме шахмат имени Тиграна Петросяна состоялся третий тур мужского чемпионата Армении по шахматам. Гроссмейстер Роберт Оганесян одержал очередную победу и со стопроцентным результатом лидирует в турнирной таблице.
Результаты третьего тура: Роберт Оганесян – Оганес Габузян 1:0, Арман Пашикян – Тигран Арутюнян, Шант Саргсян – Завен Андриасян, Мануел Петросян – Тигран Петросян, Айк Мартиросян – Самвел Тер-Саакян – ничьи, Карен Григорян – свободен.
Турнирная таблица: Оганесян – 3 очка, Пашикян – 2, Арутюнян, М. Петросян, Саргсян – по 1,5, Габузян, Т. Петросян, Тер-Саакян, Мартиросян, Григорян – по 1, Андриасян – 0,5.
В четвертом туре 15 января встречаются: Т. Петросян – Мартиросян, Габузян – М. Петросян, Андриасян – Оганесян, Арутюнян – Саргсян, Григорян – Пашикян, Тер-Саакян – свободен.