Շախմատ. Մարիա Կուրսովան հաղթեց Մարիա Գեւորգյանին
Երեւանում ընթացող շախմատի Հայաստանի կանանց 73-րդ առաջնության երկրորդ տուրի կենտրոնական պարտիայում Մարիա Կուրսովան սեւերով հաղթեց Մարիա Գեւորգյանին:
Մյուս պարտիաների արդյունքները. Աննա Սարգսյան-Սիրանուշ Ղուկասյան՝ 1:0, Լիլիթ Գալոյան-Մարիամ Մկրտչյան՝ 1:0, Սոնա Ասատրյան-Նարե Առաքելյան՝ 0:1, Աննա Խաչատրյան-Սուսաննա Գաբոյան՝ ոչ-ոքի:
Մրցաշարային աղյուսակ. Կուրսովա, Սարգսյան՝ 2-ական միավոր, Առաքելյան, Գալոյան՝ 1.5-ական, Ղուկասյան, Գեւորգյան՝ 1-ական, Գաբոյան, Խաչատրյան՝ 0.5-ական, Մկրտչյան, Ասատրյան՝ 0:
Այսօր կայանալիք երրորդ տուրում միմյանց հետ կխաղան Կուրսովա-Խաչատրյան, Առաքելյան-Գեւորգյան, Մկրտչյան-Ասատրյան, Ղուկասյան-Գալոյան, Գաբոյան-Սարգսյան զույգերը:

В центральной партии второго тура проходящего в Ереване 73-го женского чемпионата Армении по шахматам Мария Курсова черными победила Марию Геворгян.
Результаты остальных партий: Анна Саргсян – Сирануш Гукасян 1:0, Лилит Галоян – Мариам Мкртчян 1:0, Сона Асатрян – Наре Аракелян 0:1, Анна Хачатрян – Сусанна Габоян – ничья.
Турнирная таблица: Курсова, Саргсян – по 2 очка, Аракелян, Галоян – по 1,5, Гукасян, Геворгян – по 1, Габоян, Хачатрян – по 0,5, Мкртчян, Асатрян – 0.
В третьем туре 14 января встречаются: Курсова – Хачатрян, Аракелян – Геворгян, Мкртчян – Асатрян, Гукасян – Галоян, Габоян – Саргсян.