Թաեքվոնդոյիստները հանդես եկան իրենց հնարավորությունների սահմաններում
Դեկտեմբերի 7-ից 9-ը Սոֆիայում անցկացվեց թաեքվոնդոյի Եվրոպայի առաջնությունը օլիմպիական քաշային կարգերում: Գլխավոր մարզիչ Գեւորգ Դանիելյանի գլխավորությամբ Հայաստանի հավաքականի կազմում հանդես եկան Գարեգին Մախմուրյանը (58 կգ), Սերգեյ Ավանեսովը, Սերգեյ Վարդազարյանը (երկուսն էլ՝ 68 կգ) եւ Արսեն Գրիգորյանը (87 կգ):
Մեր մարզիկները չկարողացան զբաղեցնել մրցանակային տեղեր: ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Գեւորգ Դանիելյանը հայտնեց, որ իր սաներից երեքը հաղթել են մեկնարկային մենամարտերում, բայց հետո պարտվել ՌԴ-ն ներկայացնող մրցակիցներին՝ Եվրոպայի ապագա չեմպիոններին:
«Տղաներն իրենց հնարավորությունների սահմաններում հանդես եկան: Մրցաշրջանն ամփոփելով՝ մեր աշխատանքը բավարար կգնահատեմ: Ապրիլին Թեհրանում G1 կարգի ուժեղ մրցաշար էր անցկացվել, որտեղ Արսեն Գրիգորյանը նվաճել էր ոսկե մեդալ, իսկ Սերգեյ Վարդազարյանը՝ բրոնզե: Օգոստոսին Թայվանում (Թայբեյ)՝ Համաշխարհային ունիվերսիադայում, Սերգեյ Վարդազարյանը դարձել էր բրոնզե մեդալակիր, իսկ մեկ ամիս առաջ Բուդապեշտում անցկացված Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունում Ռոման Հայրապետովը դարձել էր արծաթե մեդալակիր, Անդրանիկ Խաչատրյանը՝ բրոնզե:
Կարելի է ասել, որ հայաստանցի թաեքվոնդոյիստներն այս տարի իրենց հնարավորությունների սահմաններում հանդես եկան»,- եզրափակեց ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչը:

С 7 по 9 декабря в Софии прошел чемпионат Европы по тхэквондо в олимпийских весовых категориях. За сборную Армении под руководством главного тренера Геворга Даниеляна выступили Гарегин Махмурян (58 кг), Сергей Аванесов, Сергей Вардазарян (оба – 68 кг) и Арсен Григорян (87 кг).
Наши спортсмены не смогли завоевать призовых мест. В беседе с пресс-службой НОКА Геворг Даниелян сказал, что трое его подопечных выиграли стартовые поединки, но затем проиграли соперникам из России – будущим чемпионам Европы.
"Ребята выступили в меру своих сил. Подводя итоги сезона, я дам удовлетворительную оценку нашей работе. В апреле в Тегеране прошел сильный турнир категории G1, на котором Арсен Григорян завоевал золотую медаль, а Сергей Вардазарян – бронзовую. В августе на Всемирной Универсиаде в тайванском Тайбэе Сергей Вардазарян стал бронзовым призером. А на молодежном первенстве Европы в Будапеште месяц назад Роман Айрапетов завоевал серебро, Андраник Хачатрян - бронзу.
Можно сказать, что армянские тхэквондисты в этом году не прыгнули выше головы, но и не опустились ниже своего реального уровня", - заключил главный тренер национальной сборной.