Նիկշա Բավցեւիչ. Երրորդ քառորդից հետո կորցրինք խաղի վերահսկողությունը
Բասկետբոլի Եվրոպայի 2021 թ. առաջնության ընտրական փուլում Դանիայից կրած դրամատիկ պարտությունից հետո Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Նիկշա Բավցեւիչը լրագրողներին ասաց.
«Գոհ եմ տղաներից, շատ լավ խաղ էր։ Կարճ ժամանակ ունեինք մարզվելու համար։ Նաեւ կադրային խնդիրներ ունեինք։ Այս պահին բացակայում են շատ կարեւոր խաղացողներ։ Երրորդ քառորդից հետո կորցրինք վերահսկողությունը։ Խաղի վերջում մենք միավորներ բաց թողեցինք, իսկ մրցակիցը նետումներ արեց եւ միավորներ վաստակեց։
Անչափ շնորհակալ եմ երկրպագուներին։ Ինչպես միշտ՝ նրանք ֆանտաստիկ էին։ Մեզ համար շատ կարեւոր էր նրանց աջակցությունը:
Բասկետբոլը թիմային խաղ է։ Չեմ կարծում, որ պարտության համար միայն մեկ խաղացող է մեղավոր։ Իմ տղաները բոլորն էլ պայքարում էին հաղթանակի համար։ Ամեն դեպքում շատ լավ հանդիպում էր։
Ես շատ ուրախ եմ, որ Հայաստանի հավաքականն ունի այսպիսի բարձր խաղամակարդակ եւ մրցում է բարձր մակարդակ ունեցող թիմերի հետ։ Հույս ունեմ, որ պատասխան խաղում մենք էլ դանիացիներին կհաղթենք, նրանց հարկի տակ»,- ասաց Նիկշա Բավցեւիչը։

После драматического поражения от сборной Дании в отборочном этапе чемпионата Европы 2021 года главный тренер сборной Армении Никша Бавцевич сказал журналистам:
"Я доволен ребятами, была очень хорошая игра. У нас было мало времени для тренировок. Также имели место кадровые проблемы. На данный момент отсутствуют очень важные игроки. После третьей четверти мы потеряли контроль над игрой. В конце матча упустили очки, а соперник наоборот совершил точные броски.
Я безмерно благодарен болельщикам. Как всегда, поддержка была фантастической. Для нас это очень важно.
Баскетбол - командная игра. Не думаю, что в поражении виноват какой-то один игрок. Все мои ребята боролись за победу. В любом случае встреча удалась.
Я очень рад, что сборная Армении имеет такой высокий игровой уровень и соревнуется с командами высокого класса. Надеюсь, что в ответной игре мы победим датчан на их площадке", - сказал Никша Бавцевич.