Բասկետբոլի Հայաստանի մինչեւ 20 տարեկանների հավաքականը կմասնակցի տղամարդկանց Եվրոպայի 2016թ. B դիվիզիոնի առաջնությանը:
Եվրոպայի մինչեւ 20 տարեկանների B դիվիզիոնի առաջնությունը կայանալու է 2016 թվականի հուլիսի 16-ից 24-ը: Մրցավայրի անունը եւ մասնակից երկրների ցանկը հայտնի կդառնա 2016թվականի հունվարին: Հայաստանի երիտասարդական հավաքականն երկրորդ տարին անընդմեջ կմասնակցի Եվրոպայի առաջնությանը: 2015 թվականին հայ բասկետբոլիստները B դիվիզիոնում անցկացրեցին 7 հանդիպում, որոնցից 3-ում հաղթեցին մրցակիցներին եւ 18 հավաքականների պայքարում գրավեցին 12-րդ հորիզոնականը:

Сборная Армении по баскетболу до 20-и лет вновь выступит на чемпионате Европы
Сборная Армении по баскетболу до 20-и лет примет участие в чемпионате Европы 2016-го года среди мужчин (дивизион B).
Чемпионат Европы до 20-и лет в дивизионе B состоится с 16-го по 24-е июля 2016-го года. Место проведения и окончательный список участвующих стран станут известны в январе будущего года. Молодежная сборная Армении примет участие в чемпионате второй год подряд. В 2015-м году армянские баскетболисты в дивизионе B провели 7 встреч, в 3-х из которых одержали победу, и заняли 12-е место среди 18-и команд.