Արմեն Գյոզալյան. Հուսով եմ, որ Էդգար Ստեփանյանին կհաջողվի մասնակցել աշխարհի առաջնությանը
Հայաստանի հավաքականի հեծանվորդ Էդգար Ստեփանյանը հոկտեմբերի 18-22-ն առաջին անգամ մասնակցել է հեծանվահրապարակի մեծահասակների Եվրոպայի առաջնությանը: Հեծանվորդի անձնական մարզիչ Արմեն Գյոզալյանի խոսքով Էդգարի նորամուտը հաջող է ստացվել: Նա նաեւ կարողացել է բարելավել արդյունքը 4 կմ հետապնդումով վազք մրցաձեւում.
«Գոհ եմ Էդգարի մասնակցությունից: Միշտ ասել եմ՝ նա բնավորությամբ մարտիկ է, մինչեւ վերջ պայքարող: Եվրոպայի առաջնությունում Ստեփանյանը վաստակել է 245 միավոր եւ վարկանիշային աղյուսակում ավելի քան 20 կետով բարելավել դիրքը: Ներկայումս նա 68-րդն է:
Մի քանի օր հետո Էդգար Ստեփանյանը Վարշավայում կմասնակցի աշխարհի գավաթի խաղարկությանը: Նա պետք է միավորներ վաստակի, որպեսզի 2018 թ. աշխարհի առաջնությունում հանդես գալու իրավունք ստանա: Հույս ունեմ՝ կհաջողվի, հետո էլ կպայքարի օլիմպիական խաղերի ուղեգրի համար»,- ասաց Արմեն Գյոզալյանը:
Հայ հեծանվորդը Լեհաստան կմեկնի հոկտոմբերի 30-ին: Աշխարհի գավաթի խաղարկությունում նա հանդես կգա երկու մրցաձեւում՝ սկրեչ եւ խմբակային վազք: Գյոզալյանը նշեց, որ մինչեւ տարվա վերջ նախատեսում են մասնակցել եւս մեկ միջազգային մրցաշարի, որտեղ Էդգարը կարող է միավորներ վաստակել:

Армен Гезалян: Надеюсь, что Эдгару Степаняну удастся выступить на чемпионате мира
Велосипедист сборной Армении Эдгар Степанян с 18 по 22 октября принял участие во взрослом чемпионате Европы по велоспорту на треке. По словам личного тренера спортсмена Армена Гезаляна, дебют Эдгара получился удачным. Он также смог улучшить свой результат в гонке преследования на 4 км.
"Я доволен выступлением Эдгара. Всегда говорил, что он воин по натуре, борется до конца. На чемпионате Европы Степанян заработал 245 очков и более чем на 20 пунктов улучшил свои позиции в рейтинговой таблице. В настоящее время он 68-й.
Через несколько дней Эдгар Степанян в Варшаве выступит в розыгрыше Кубка мира. Он должен набрать очки, чтобы получить право выступить на чемпионате мира. Надеюсь, что удастся, а потом он поборется за олимпийский рейтинг",- сказал Армен Гезалян.
Армянский велосипедист отправится в Польшу 30 октября. В розыгрыше Кубка мира он выступит в двух дисциплинах: скрэтч, и групповая гонка. Гезалян отметил, что до конца года планируется участие еще в одном международном соревновании, где Эдгар может набрать очки.