Նոյեմբերի 2-ից 5-ը Կիպրոսի Լարնակա քաղաքում կանցկացվի Եվրոպայի երիտասարդական (Մ 17) առաջնությունը: Ավագ մարզիչ Զորայր Մեկինյանի գլխավորությամբ մայրցամաքի առաջնությունում հանդես կգան Լեւոն Գասպարյանը (48 կգ), Բաբկեն Սարգսյանը (51 կգ), Սուրեն Այդինյանը (55 կգ), Ռոման Հայրապետովը (59 կգ), Ալբերտ Հովհաննիսյանը (63 կգ), Անդրանիկ Խաչատրյանը (68 կգ), Նարեկ Հովհաննիսյանը (73 կգ):
Հայաստանի հավաքականը մրցավայր կմեկնի հոկտեմբերի 30-ին: Մինչեւ Եվրոպայի առաջնությունը մեր թաեքվոնդոյիստները կենտրոնացված մարզումներ են անցկացնում «Դինամոյում»: Մասնագետների կարծիքով, հայաստանցի մարզիկներն ընդունակ են պայքարելու մեդալների համար գրեթե բոլոր քաշային կարգերում:
Մայրցամաքի առաջնության մեկնարկից առաջ «Դինամո» ՄՀԿ-ում կայացավ թաեքվոնդոյի «Արմար» ակումբի բաց առաջնությունը, որին մասնակցեց 8-ից 18 տարեկան մոտ 180 մարզիկ Երեւանից, հանրապետության մարզերից եւ Արցախից:
«Պաշտոնական միջազգային մրցաշարեր անցկացվում են 13 եւ բարձր տարիքային խմբի մարզիկների համար, այդ պատճառով կազմակերպում ենք ակումբային մակարդակի մրցաշարեր պատանի մարզիկների համար: Նրանց համար, փաստորեն, սա Հայաստանի ոչ պաշտոնական առաջնություն է, իսկ ավագ տարիքի թաեքվոնդոյիստները լրացուցիչ մրցաշարային փորձ են ձեռք բերում»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Հայաստանի թաեքվոնդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ եւ գործադիր տնօրեն Վարդան Ղահրամանյանը:

Со 2 по 5 ноября в кипрском городе Ларнака пройдет молодежный (до 17 лет) чемпионат Европы. Под руководством старшего тренера Зорайра Мекиняна на первенстве континента выступят Левон Гаспарян (48 кг), Бабкен Саргсян (51 кг), Сурен Айдинян (55 кг), Роман Айрапетов (59 кг), Альберт Оганесян (63 кг), Андраник Хачатрян (68 кг), Нарек Оганесян (73 кг).
Сборная Армении отправится на место проведения соревнований 30 октября. Перед чемпионатом Европы наши тхэквондисты проводят централизованные тренировки в "Динамо". По мнению местных специалистов, армянские спортсмены способны побороться за медали почти во всех весовых категориях.
До старта первенства континента в спортивном обществе "Динамо" 21 октября состоялся открытый чемпионат тхэквондо клуба "Армар". В соревновании приняли участие около 180 спортсменов из Еревана, марзов республики и Арцаха, в возрасте от 8 до 18 лет.
"Официальные международные соревнования проводятся для спортсменов в возрасте от 13 лет, - сообщил в беседе с пресс-службой НОКА вице-президент и исполнительный директор Федерации тхэквондо Армении Вардан Каграманян. – Поэтому мы организуем турниры на клубном уровне для самых юных спортсменов. Для них это фактически неофициальный чемпионат Армении, а тхэквондисты старшего возраста приобретают дополнительный турнирный опыт".