Հայաստանի ջրացատկի ֆեդերացիան գործադիր կոմիտեի նիստում առաջին անգամ ընտրել է փոխնախագահ: Այդ պաշտոնը զբաղեցրել է Էմիլ Սարգսյանը:
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հրաչյա Չանդիրյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ նիստում ֆեդերացիայի նախագահ Գաբրիել Ղազարյանին ներկայացրել է մրցաշրջանի հաշվետվությունը.
«Կարծում եմ՝ այս տարի լավ արդյունքներ ենք ունեցել: Առաջիկայում նախատեսում ենք ուսումնամարզական հավաք անցկացնել, նաեւ միջազգային մրցաշարի մասնակցել Մինսկում: Հնարավոր է՝ հավաքականի հիմնական տղաներից բացի թիմում ընդգրկվեն նաեւ մի քանի պատանիներ: Լավ սերունդ է գալիս: Եթե ստացվի, նրանք 2019 թվականին կմասնակցեն Եվրոպայի երիտասարդական կամ պատանեկան առաջնություններին: Կարծում եմ, որ մեդալ կունենանք հենց առաջին մրցաշարից»,- ասաց հավաքականի գլխավոր մարզիչը:
Հրաչյա Չանդիրյանը հայտնեց, որ ուսանողական խաղերից հետո ազգային հավաքականի տղաները հանգիստ էին եւ նոր են սկսել լուրջ մարզումները: Ազատ Հարությունյանը դեռեւս չի վերականգնվել վնասվածքից: Այս օրերին նա բուժզննում է անցնում:

У федерации прыжков в воду появился вице-президент
На заседании исполкома Федерации прыжков в воду Армении впервые был избран вице-президент. Этот пост занял Эмиль Саргсян.
Главный тренер сборной Грачья Чандирян в беседе с пресс-службой НОКА отметил, что в ходе заседания президент федерации Габриел Казарян представил отчет за сезон.
"Думаю, в этом году у нас были хорошие результаты. В ближайшем будущем планируем провести учебно-тренировочный сбор, а также выступить на международном турнире в Минске. Возможно, что помимо лидеров сборной включим в команду несколько молодых спортсменов. На подходе хорошее поколение. Если получится, они смогут в 2019 году участвовать в молодежном или юношеском чемпионате Европы. Думаю, что медаль будет уже на первом соревновании", - сказал главный тренер сборной.
Грачья Чандирян заявил, что после Универсиады члены национальной сборной отдыхали и недавно начали тренироваться. Азат Арутюнян еще не восстановился от травмы. В эти дни он проходит медицинское обследование.