ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար, ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանն ընդունել է աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիրներ, Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի հավաքականի անդամներ Գեորգի Կետոեւին (97 կգ) եւ Լեւան Բերիանիձեին (125 կգ):
Հրաչյա Ռոստոմյանը շնորհավորել է մարզիկներին եւ շնորհակալություն հայտնել հայ մարզասերներին ոգեւորիչ պահեր պարգեւելու համար.
«1995 թվականից հետո սա առաջին անգամ է, որ Հայաստանի ազատ ոճային ըմբիշներն աշխարհի առաջնությունում միաժամանակ երկու մեդալ են նվաճում: Հուսով եմ, որ հաջորդ առաջնությունում կլինեն չեմպիոնական մեդալներ»,- ասել է ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղարը:
Ըմբիշները շնորհակալություն են հայտնել ջերմ ընդունելության համար եւ խոստացել շարունակել մարզումները՝ միջազգային մրցահարթակներում Հայաստանի մարզական պատիվը բարձր պահելու համար:

Грачья Ростомян принял бронзовых призеров чемпионата мира
Министр спорта и по делам молодежи Армении, генеральный секретарь НОКА Грачья Ростомян принял бронзовых призеров чемпионата мира, членов сборной Армении по вольной борьбе Георгия Кетоева (97 кг) и Левана Берианидзе (125 кг).
Грачья Ростомян поздравил спортсменов и выразил благодарность за подаренные армянским болельщикам радостные моменты.
"С 1995 года впервые борцы вольного стиля Армении завоевали одновременно две медали. Надеюсь, что на следующем чемпионате будут чемпионские медали", - сказал генеральный секретарь НОКА.
Борцы поблагодарили за теплый прием и пообещали продолжить тренировки, чтобы высоко держать честь Армении на международной арене.