Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Նիկշա Բավցեւիչը Շվեդիայի հետ արտագնա հանդիպումից հետո ՀԲՖ մամուլի ծառայության հետ ամփոփել է խաղի արդյունքները:
«Մրցակիցը մեծ ճնշում գործադրեց մեզ վրա եւ բավական կոպիտ էր գործում։ Շվեդիան կանոնների 31 խախտում է թույլ տվել այս խաղում։ Նրանք շատ ուժեղ հսկողություն էին սահմանել Բոաթրայթի նկատմամբ։
Ցավոք, մենք չդիմացանք այդ ճնշմանը։ Գնդակի 19 կորուստ ենք ունեցել: Բավական անհաջող ենք իրացրել նաեւ տուգանայինները։ Այս երկու հանգամանքը մեծ ազդեցություն ունեցավ խաղի ելքի վրա։ Մեր թիմը դեռ նման հանդիպումների փորձ չունի, ինչը տեսանելի էր այսօրվա խաղում»,- նշել է մարզիչը։
Հաջորդ հանդիպումը մեր թիմը կանցկացնի Երեւանում՝ ընդունելով Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի ընտրանուն: Հայաստանի հավաքականը խմբից դուրս գալու շանս դեռ ունի: Դրա համար անհրաժեշտ է հաղթել բոսնիացիներին.
«Շվեդիան հաղթեց եւ ապահովեց իր տեղը հաջորդ փուլում։ Ամեն ինչ դեռ մեր ձեռքերում է, քանի որ վերջին տուրում մենք կարող ենք հաղթել Բոսնիային եւ նվաճել այս խմբի 2-րդ ուղեգիրը։ Այլ տարբերակ չունենք՝ պետք է հաղթենք Բոսնիային։ Հույս ունեմ, որ հայ երկրպագուները կգան մարզադահլիճ եւ կաջակցեն մեզ»,-ասել է Նիկշա Բավցեւիչը։
Հայաստան-Բոսնիա եւ Հերցեգովինա հանդիպումը կկայանա օգոստոսի 19-ին եւ կմեկնարկի 20։00-ին։ Մուտքն ազատ է։

Главный тренер сборной Армении по баскетболу Никша Бавцевич после выездной игры со Швецией в беседе с пресс-службой ФБА подвел итоги игры.
"Соперник оказал большое давление на нас и действовал довольно грубо. Швеция совершила в этой игре 31 нарушение правил. Они взяли под очень сильный контроль Боатрайта.
К сожалению, мы не выдержали этого давления. Совершили 19 потерь мяча. Также довольно неудачно исполняли штрафные броски. Эти два обстоятельства оказали большое влияние на исход матча. Наша команда еще не имеет опыта подобных встреч, что было заметно в сегодняшней игре", - отметил тренер.
Следующий матч наша команда проведет в Ереване, приняв сборную Боснию и Герцеговины. Сборной Армении еще имеет шанс для выхода из группы. Для этого необходимо побеждать боснийцев.
"Швеция победила и обеспечила себе место в следующем раунде. Все еще в наших руках, поскольку в последнем туре мы можем победить Боснию и завоевать вторую путевку в этой группе. Другого варианта нет: нужно побеждать Боснию. Надеюсь, что армянские болельщики придут в зал и поддержат нас", - сказал Никша Бавцевич.