Բասկետբոլի 2019 թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլի շրջանակներում Հայաստանի ազգային հավաքականն այսօր կմրցի Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի ընտրանու հետ:
Առավոտյան՝ պաշտոնական հանդիպումից առաջ, մեր հավաքականը Սարաեւոյում անցկացրել է վերջին մարզումը: Մարզմանը ոչ լիարժեք է մասնակցել մեր թիմի առաջատար խաղացողներից՝ Ալլան Հեսսը: Նա ոտքի վնասվածքի պատճառով գտնվում է բժշկի հսկողության ներքո: Առայժմ հայտնի չէ՝ արդյոք նա կկարողանա մասնակցել հանդիպմանը թե ոչ :
Հանդիպումը կմեկնարկի Երևանի ժամանակով 22:00-ին և կցուցադրվի «Կենտրոն» հեռուստաընկերության ուղիղ եթերում:

В рамках отборочного этапа чемпионата мира по баскетболу 2019 года национальная сборная Армении сегодня сыграет со сборной Боснии и Герцеговины.
Утром перед официальным матчем наша сборная провела в Сараево заключительную тренировку. В ней неполноценно участвовал один из лидеров нашей команды Аллан Хесс. Из-за травмы ноги он находится под контролем врача. Пока неясно, сможет Хесс участвовать в игре или нет.
Встреча начнется в 22:00 по ереванскому времени и будет транслироваться в прямом эфире телеканала "Кентрон".