Հունահռոմեական ըմբշամարտի Հայաստանի պատանեկան հավաքականն այս գիշեր վերադարձավ Երեւան: «Զվարթնոց» օդանավակայանում հավաքականի ավագ մարզիչ Գագիկ Խաչատրյանը ՀԱՕԿ լրատվականին ասաց.
«Թեեւ քանակական եւ որակական առումով մենք ավելի շատ ակնկալիքներ ունեինք, մեր սպասելիքները որոշ չափով արդարացան:
Տարեցտարի Եվրոպայի առաջնության աշխարհագրությունը մեծանում է, եւ մրցակցությունն ուժեղանում: Անգամ Հոլանդիան ու Սլովակիան մրցանակակիր ունեցան: Նման բան երբեք չէր եղել: Մեկ ամիս հետո աշխարհի առաջնությունն է, որին պետք է լրջորեն նախապատրաստվել: Թիմի կազմում փոփոխություններ անպայման կլինեն: Կարվի ամեն բան՝ աշխարհի առաջնությունում լավ հանդես գալու համար»:

Юношеская сборная Армении по греко-римской борьбе этой ночью возвратилась в Ереван. В аэропорту "Звартноц" старший тренер сборной Гагик Хачатрян сказал пресс-службе НОКА следующее:
"Хотя в количественном и качественном плане наши ожидания были больше, они в определенной мере оправдались.
Из года в год география первенства Европы увеличивается, а соперничество усиливается. Даже Голландия и Словакия заняли призовые места. Подобного никогда не было. Через месяц чемпионат мира, к которому нужно серьезно подготовиться. В составе команды обязательно будут изменения. Будет сделано все для хорошего выступления на первенстве мира".