Հունահռոմեական ոճի երիտասարդ ըմբիշները մեկնում են Եվրոպայի առաջնություն
Հայաստանի հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական  հավաքականն ուսումնամարզական հավաքի վերջնական փուլում է: Գիշերը թիմը կմեկնի Դորտմունդ` մասնակցելու Եվրոպայի առաջնությանը: Հավաքականի կազմում ընդգրկվել են բոլոր քաշային կարգերի Հայաստանի չեմպիոնները.
«Անցկացրել  ենք ուսումնամարզական հավաքներ, մասնակցել միջազգային մրցաշարերի: Տղաները պատրաստ են Եվրոպայի առաջնությանը, գորգը ցույց կտա:
Պետք է պայքարել մինչեւ վերջին վայրկյանը: Իհարկե մրցավարական սխալներ լինում են: Բայց, կարծում եմ, եթե մարզիկն ունի կամքի ուժ,  բարձր արդյունքների հասնելու նպատակ, ապա ոչ մի մրցավար նրան չի կարող կոտրել»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց հավաքականի ավագ մարզիչ Արմեն Բաբալարյանը:
Եվրոպայի առաջնությունում հանդես կգան Աշոտ Մխիթարյանը (50 կգ քաշային կարգ) , Նորայր Հախոյանը (55 կգ), Հրաչյա Պողոսյանը (60 կգ), Զավեն Միքայելյանը (66 կգ), Մալխաս Ամոյանը (74 կգ), Արսեն Սարգսյանը (84 կգ), Արթուր Մխոյանը (96 կգ), Դավիթ Օվասապյանը (120 կգ):

Борцы греко-римского стиля едут на чемпионат Европы среди юниоров
Молодежная сборная Армении по греко-римской борьбе находится на заключительном этапе учебно-тренировочного сбора. Ночь команда отправится в Дортмунд для участия в чемпионате Европы. В состав сборной привлечены чемпионы Армении всех весовых категорий.
"Мы провели учебно-тренировочные сборы, участвовали в международных соревнованиях. Ребята готовы к чемпионату, остальное покажет ковер.
Нужно бороться до последней секунды. Конечно, судейские ошибки бывают. Но, думаю, если спортсмен имеет силу воли, цель достичь высоких результатов, то не ни один судья не сможет его сломать", - сказал в беседе с пресс-службой НОКА старший тренер команды Армен Бабаларян.
На чемпионате Европы выступят Ашот Мхитарян (весовая категория 50 кг), Норайр Ахоян (55 кг), Грачья Погосян (60 кг), Завен Микаелян (66 кг), Малхас Амоян (74 кг), Арсен Саргсян (84 кг), Артур Мхоян (96 кг), Давид Овасапян (120 кг).